Bomba Şakası Pahalıya Mâl Oldu

Bomba Şakası Pahalıya Mâl Oldu

Uçakta bomba şakası yapan bir şahısdan 60 bin dolar tazminat istendi. Olay Tayland’da ki bir havayolu şirketinde gerçekleşti. Uçuş sırasında bir yolcunun uçakta bomba var şeklindeki bağırışları tüm yolcuları paniğe sürükledi. Thai Lion havayolunda yaşanan olay tam 6 saat rötara sebep oldu.

Thai Lion havayolları Bangkok’taki Don Mueang havalimanından kalkmak üzereyken Pichit Boondaeng adlı Tayland devlet demiryolları çalışanı çantasında bir bomba olduğunu söyledi. Ardından hemen uçak boşaltıldı, bomba imha ekipleri uçağın heryerini ve uçaktaki tüm çantaları detaylı olarak incelemeye aldı. SL8536 sefer sayılı Bangkok’tan Hat Yai şehrine gidecek olan uçak tam 6 saat rötar yaptı.

Boondaeng her ne kadar bunun bir şaka olduğunu söylese de işlemler gerçek bir bomba ihbarı olarak ele alındı ve tüm incelemeler yapıldı. Yanlış bilgi verme ve uçağın güvenliğini tehlikeye atmak suçlarından 5 yıla kadar hapis ve 6 bin dolar para cezasıyla karşı karşıya kaldı. Thai Lion firması da adını kötüye çıkardığı için 2 milyon baht (170 bin TL) tazminat davası açtı.

Boondaeng ilk defa uçağa bindiğini söyledi ve olayı anlattı “ilk kez uçağa binmiştim ve uçaktaki kurallarla alakalı bilgim yoktu. Ne olacağını da çok düşünmedim. Sadece uçaktaki hostesle biraz uğraşmak istedim çünkü çok hoş bir kızdı. Umarım ben durumum diğer insanlara bir ders olur” dedi.

Bir Yorum

  1. :)   - Tarih: 4 Kasım 2015 - Saat 17:36   - Cevap Yazın

    İyi cesaret varmis

    0

    0