featured

Boeing Türk Havacılık Sanayiinin Gelişimini Destekliyor

Türkiye’nin ileri teknolojide küresel ölçekte büyümesine destek
Boeing, Türkiye havacılık sanayiinin rekabetçiliğini ve artan kabiliyetini desteklemek amacıyla, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ev sahipliğinde 70’ten fazla Türk şirketine havacılık sanayii geliştirme eğitimi verdi.
Boeing Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Temsilcisi Ayşem Sargın gerçekleştirilen eğitime ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye, Boeing’in stratejik büyüme ülkeleri arasında yer almakta. Türkiye’nin hem bir sanayi ortağı ve teknoloji sağlayıcısı olarak, hem de havacılık ürün ve hizmetlerinde güçlü bir pazar olarak, küresel havacılık sektöründe yüksek büyüme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz.” diye belirtti.
Kasım 2017’de Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile birlikte detayları açıklanan Boeing Türkiye Milli Havacılık Planı’nın en önemli unsurlarından biri olan Havacılık Sanayii Geliştirme Programı kapsamında planlanan eğitimlerin ilki Ankara’da gerçekleştirildi. Sanayi Eğitim Programı, Türk şirketlerini Boeing’in kaynak seçim ve satın alma süreçleri ile ilgili bilgilendirmek için hazırlandı. Eğitim programı, Türk tedarikçilerin rekabetçiliğini arttırarak, dünyanın en büyük havacılık şirketi Boeing ile daha fazla iş yapmalarını, ve aynı zamanda  Türkiye’nin havacılıkta küresel bir oyuncu olma hedefini destekliyor.
Havacılık Sanayii Geliştirme Programı’nın temel unsurları, Boeing’in yeni tedarikçilerine sertifikasyon süreç desteğinin yanı sıra, tedarikçi değerlendirmeleri, mentorluk ve eğitimleri  kapsıyor.
Sargın, “Geçtiğimiz yıl, işte bu güçlü bir işbirliği ruhuyla açıkladığımız Boeing Türkiye Milli Havacılık Planı’nın detaylarını açıkladık. Havacılık Sanayii Geliştirme Programı ile birlikte, Türk havacılık şirketlerinin küresel birer oyuncu olma yolculuğunu desteklemeyi ve havacılık sektörünün Türkiye’nin ekonomik büyümesindeki payını artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir