featured

Bir Havayolu Şirketi Daha Havlu Attı

Air Antwerp havlu attı. COVID-19 pandemisinin Avrupa havacılığı üzerindeki etkisi yayılmaya devam ettiği için şirket tasfiye edilecek.

CityJet ve KLM Royal Dutch Airlines arasındaki 75/25 ortak girişim olan Air Antwerb, Amapola Flyg şirketinden kiralanan tek bir Fokker 50 kullanarak Antwerp- Londra City uçuşlarına odaklanmıştı. Fokker 50 uçağı geçen ay iade edildi.

Air Antwerp, pandemi vurduğundan bu yana aralıklı olarak faaliyet gösteriyordu, son virüs dalgasıyla birlikte kayıpları daha da kötüleşti. Belçika’nın İngiltere tarafından turuncu ülke olarak listeye girmesi, oraya seyahat etmeyi etkili bir şekilde caydırdı, bardağı taşıran son damla oldu.

Air Antwerp, en son 29 Kasım 2020’de London City’ye tarifeli bir uçuş gerçekleştirdikten sonra, yalnızca geçici kiralama hizmetleri gerçekleştirmişti.

Sözcü Yves Panneels 11 Haziran Cuma günü basına yaptığı açıklamada, “Air Antwerp yönetim kurulu bu nedenle bölgesel taşıyıcının operasyonel faaliyetlerini tamamen durdurmaya ve şirketi feshetmeye karar verdi” dedi.

Dokuz çalışanın tamamı, bir tasfiye memuru atanma sürecindeyken resmi olarak feshedildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 3 sene önce

  Onur dan haber varmı arkadaşlar.

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  nusrete . 2 kurus kazanmıyorum merak etme. dahi anlamindaki de ayri yazilir . turkce ogren once artislik yapacagina , yazdigin anlasilmiyor

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  oturduğun yerden sallıyorsun kim bilir iki kuruşa zor geçiniyorsun yada en kral geçimin olsa burda yorum yapmaSın adam covid dalgasından batmasın da ne yapsın sen mi ödeyeceksin masraflarını karşılanmanyacında iflas ı yazarlar orda öyle burası gibi değil

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  covid pek çok şeye bahane oldugu gibi bunlara da bahane oldu . zaten batıklar suçu pandemiye atıyorlar

  Cevapla