BİLAL EKŞİ’DEN RÜZGAR SAVUNMASI

BİLAL EKŞİ’DEN RÜZGAR SAVUNMASI

THY’den İstanbul Havalimanı’nda yaşanan rüzgar sorununa ilginç savunma!

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medyadan paylaştığı mesajla, geçtiğimiz günlerde İstanbul Havalimanı’nda yaşanan rüzgar kaynaklı uçakların yakındaki başka havalimanlarına yönlendirilmesi durumunu savundu.

Yapım sürecinde bölgedeki hava koşulları nedeniyle uçakların iniş, kalkışlarında sorunlar yaşanacağı iddialarına neden olan ve geçtiğimiz günlerde birçok uçağın başka havalimanlarına yönlendirilmesiyle basında tekrar yer bulan İstanbul Havalimanı’nın bu durumunu THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Anormal bir durum yok” sözleriyle savundu.

Ekşi, benzer durumların daha önce Atatürk Havalimanı’nda da yaşandığını belirterek şu açıklamayı yaptı;

“İyi niyetli merak edenlere daha detay verelim istedik. 2017 ve 2018 yılında kar yağışı dışında rüzgar, sis vb sebebi ile Atatürk Havalimanından başka meydanlara yönlendirilen uçaklarımızın listesi ve sebepleri.. Anormal bir durum yok.. Görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok.”

Ekşi’nin paylaşımında gösterilen 2017-2018 yıllarına ait listeye göre 81 uçak hava şartları nedeniyle başka havalimanlarına yönlendirildi.


Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Poyrazın bol olsun...

O rüzgar türbinleri orada ne arıyor yada o havalimanı orada ne arıyor yada ikisini bir araya nasıl getirdiniz diye adama sorarlar. Cevap: öhö…

audi

havacılık konusunda en kucuk bir fikri yok bence … sadece eline tutusturulan notları okuyor ..