Bilal Ekşi Çalışanların Farklarını 8 Aralıkta Yatırtacak.

Bilal Ekşi Çalışanların Farklarını 8 Aralıkta Yatırtacak.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi çalışanlara yönelik farkların 8 Aralık 2017 tarihinde yatırılacağına dair bilgilendirme yaptı.

İşte O bilgilendirme:

Sevgili  Çalışma Arkadaşlarım,

2016 yılı hem küresel ölçekte havacılık sektörü, hem de ülkemiz adına hayli zor bir yıldı. Çok şükür ki, sizlerin markamıza olan bağlılığı ve özverili gayretleriniz neticesinde 2017’yi büyük bir ivme yakalamış olarak tamamlıyoruz. Söz verdiğimiz üzere, finansal verilerde gerçekleşen iyileşmeye istinaden ücret zammı farklarının geriye dönük olarak ödenmesi hususunda Hava-İş Sendikası ile yeni bir mutabakata vardık. Kendilerine de özellikle teşekkür ediyorum.

İmzaladığımız bu yeni protokol çerçevesinde 2017 yılı için Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenmiş olan tüm ücret artışları ve enflasyon farkları Kasım ayı ücretiyle birlikte 08.12.2017 tarihinde geriye dönük eksiksiz olarak ödenecektir. Bununla birlikte, Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenmiş olan ücret artışları uygulandıktan sonra, 31.12.2017 tarihindeki ücretlere yine Toplu İş Sözleşmesi’nin 2018 yılı 1. altı aylık dönemi için belirlenen %4 oranında (%4’ü aşması halinde enflasyon farkı ile birlikte), 01.01.2018  tarihinden geçerli olmak üzere yeniden artış yapılacaktır.

Ortaklığımız adına bu süreçte göstermiş olduğunuz örnek fedakârlık ve anlayış için hepinize teşekkür eder, ülkemizin ve Ortaklığımızın başarılarının devamını dilerim.

Sevgilerimle

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
TK
2 yıl önce

İnsan bir dayanışma zammı yapardı Başkan. Verdiğin haber müjde filan değil. Bize %4. Bakalım sene sonunda size kaç maaş ikramiye.