BATMAN’DAN 38 BİN YOLCU UÇTU

BATMAN’DAN 38 BİN YOLCU UÇTU

Batman Havalimanı, yılın ilk 8 ayında 38 bin yolcuyu ağırladı. Geçen yıla göre artışın yüzde 83 olduğu Batman Havalimanı’nda İstanbul ve Ankara dışında İzmir ile Antalya seferlerinin düzenlenmesi için kampanya başlatıldı.

DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü), yılın ilk 8 ayında Batman hava limanında iç ve dış hat yolcu verilerini açıkladı. En güvenli havalimanları arasında yer alan Batman’da, yılın ilk 8 ayında iç hat yolcu sayısının 37 bin 675, dış hat yolcu sayısı ise 385 olarak gerçekleşti. 2016’nın Ağustos ayında Batman Havalimanı’na iç hat iniş-kalkış yapan uçak trafiği 275 oldu. Dış hatlar uçak trafiği 3 olmak üzere toplam uçak trafiği 278’e ulaştı. 2016’nın Ağustos ayında Batman Havalimanı yük (kargo+posta+bagaj) trafiği ise toplamda 377 ton olarak gerçekleşti.
Batman Havalimanı’ndan bu yılın Ağustos ayına kadar bir önceki yılın ilk 8 ayına göre yüzde 83 artışla 295.030 yolcu hizmet aldığını belirten Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü, yetkililerinin açıklamasında; “Hizmet verilen toplam uçak trafiği yüzde 61 artışla 2.120’ye, yük (Kargo+Posta+Bagaj) trafiği ise yüzde 79 artışla 2.765 tona ulaştı” denildi. Öte yandan İstanbul ve Ankara seferleriyle sınırlı tutulan Batman havalimanı’nda İzmir ve Antalya seferlerinin de düzenlenmesini isteyen seyahat acenteleri temsilcileri; “Yolcu sayısında sürekli artışın olduğu Batman Hava limanında bu yıl sonuna kadar iki Büyükşehir’e daha sefer düzenlenmesini istiyoruz” dediler.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.