BAKANLIK BİLDİRDİ: THK’NIN YETKİLERİ SONLANDIRILMIŞTIR

BAKANLIK BİLDİRDİ: THK’NIN YETKİLERİ SONLANDIRILMIŞTIR

Yasal dayanağını anayasa, kanun ve kanun hükmünde kararnameden alan Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı’na göndermiş olduğu yazıyla; mevzuata aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle üstlenmiş olduğu sportif havacılık görevlerinin artık Türk Hava Kurumu tarafından yürütülmeyeceğine hükmetti.

Havacılığa ilişkin sportif faaliyet ve müsabakalarda resmi ulusal otoritenin Türkiye Hava Sporları Federasyonu olduğu ve dernek statüsündeki Türk Hava Kurumu’nun bu alana müdahil olma girişimlerinin kanun dışı olduğu bildirildi. Konuya ilişkin Türkiye genelindeki tüm koordinasyonu ve uluslararası iştirakleri gerçekleştirmeye Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nun tek başına ve tam yetkili olduğu belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan resmi deklarasyonda; Türkiye genelindeki tüm Valilik, Büyükşehir Belediye Başkanlıkları, Belediyeler ve Özel İdareler ile diğer kamu kesimi birimlerinin Türk Hava Kurumu’nu değil Türkiye Hava Sporları Federasyonu’nu muhatap alıp koordine olmaları gerektiği açıklandı.

Böylelikle varoluşunun bir anlam ifade etmediği gerçeği ile birlikte Türk Hava Kurumu’nun içerisine düştüğü ekonomik kriz ortamında hangi amaca hizmet edeceği ise merak konusu oldu.

 

Geri

52
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
parasaim saim

ALINI “ŞİKEYE, ŞAİBEYE, TEHDİTE, HİLEYE, ALAVERE DALAVEREYE, KATAKULLİYE KARŞI BİR İNSAN OLARAK, BUNU ONA YAPAN HOCALARIN ve ORAYI ŞAİBEBAHÇE’YE DONDUREN HOCANIN HOCALARIN GITMESINI YÜREKTEN İSTİYORUM AMA ORADA KALMALARI BİZİM İÇİN İYİ OLACAK. O NEDENLE KURMA’A BUNDAN DOLAYI BAŞARI DİLEMİYORUM. ŞAİBEBAHÇE’YE CEVIREN YALAKACI HOCALARA İSE HİÇ DİLEMİYORUM… BU HOCALARA VE KAYRILAN ARKADAŞLARIM KUSURA BAKMASINLAR” ALINTIDIR eyyyy hocasinin museveTtesi.. sen degilmiydin o zavalliya kufurler eden, bagiran.. o sen dimiydin tipsizligine bahane host host kis kis ceken kovan.. otekisi sen demedinmi siddetle ve tehtidille susturan.. oburude sen dedinya hileyle yalanla dolanlarla kandiran.. sen sana bu kurma yakisirmi ki daha da arkasindan konusmussun utanmanyok… Devamını oku »

Engin Bey

Baslik: 2015 Tandem SeKaka Yalanlar Ustune ben bursa da 10 yıldır yamaç paraşütü yapıp 4 yıldır tandem uçuyorum Marmara bölgesindeki en iyi mesafe uçuşlarını yaptım en iyi irtifa rekorunu kırdım +55 +70 +105 km uçuşlarım var tüm gps kayıtları videoları mevcuttur İnönü de düzenlenen 2015 2. tandem skk ya katıldım şerefim ve namusum üzerine yemin ederim ki bu kursta adam kayırmalar hak etmediği halde t2 alanlar hak ettiği halde alamayanlar olmuştur kursun en başından başlayacak olursak yazılı sınavda 98 puan almama rağmen cevap anahtarında yaptıkları yanlışı fark ettikleri halde normalde 75 yeterli fakat 94 puanla keyfi bir şekilde sözlüye bırakıldım… Devamını oku »

paramotor sedat

2015 tandem sekaka konusundan alinti, 2015 2tandem skk yalanlar ustune: konusu hatirlatma: eger hoca dedigin KAYIRDIGI ogrencisiyle bugun kolkola geziyorsa yaptigi terbiyesizlik degilmi! yalan mi? hepiniz biliyorsunuz Eyyyyy Hoca Musvettesi; her kimsen, her hanginiz ise; sen, Bu kuruma ve sana yalakalik yakisirmi! bu kadar alenen adam kayrilamaz yahu. sen Hocaysan hocaligini bil, saman altindan su yurutme, …dusun arkasinda yuzlerce 100lerce kaslari catik biraktigini, kusturduklerin… sen Yaptiklarin ogretmenlik meslegine yakisirmi! ucmak isteyeni ucurmuyorsun. sen Tipini begenmedigini yasiyla kasiyla tipiyle cinsiyetine gozune bahane bulup eli bos gonderiyorsun, sen her kimsen, o ustune alinsin. sen Ne kadar kani bes para etmez varsa basina… Devamını oku »

Mağdur

Klüpler batırdı bu kurumu bence

parasutcu selcuk

Ogrencisini istismar eden kadin hocayi aciklayinca beni feysbuk da engellemeye kalktilar buna goz yuman erkek ogretmenler hic su ustune cikmasin umutcum

Atatürk

Kurucusunun Atatürk’ün olduğu THK’nın şuan içinde bulunduğu durum, yıllardır oynanan oyunun son perdesi gibi.. Bu kurumu kapatmak için herşeyi yaptılar ya helal olsun. THK varken Türk Hava sporları Federasyonu kurmak ne alakadır. Hep derler ya paralel. Al sana gerçek paralel

Okan

Ben bakas bir federasyon ile calismalar yapan biriyim ve spor bakanligi altinda calismak mi bir dernek altinda calismak mi sorarim
Ve hepimiz kurumun yeni personel nasil aldigin8 biliyoruz;)
Ve soyle hesap yapalim 100 000 tl butce var bu para kurumda olsa once borclara sonra egitim kurumlarına sonra spora gidecek
Ama
O butce hsf de oldu zaman direk spora sampiyonlara sporculara gidecek
Ve bu yazi diyor ki spor karşılasmalari devletin spor bakanligina bagli federasyon yapacak zaten olmasi gereken o

mustafacirak21

Z.Beyazıt Yıldırım hocama hitaben; Hocam ne derseniz haklısınız, geçen yıllar başlangıç pilotla Fai klasman Türkiye yarışında ilk 7 de ve kendi sınıfımda birinci olmama rağmen Thk tarafından da dikkate alınmadı bile adalet yok yok yok.

Delta pilot

Türk hava kurumu gayesine artık hizmet edemeyen bir dernek haline gelmişti, gelişmeye sevindim ancak yeterli bulmadım.. Hava sporlarında müsabık olarak yarışmalarda boy gösteren sadece üç beş bilindik isim, onlarında desteği başarısı değil.. Dediğim gibi yerinde ama yeterli değil karar..
Kayyum atanarak, bütün malvarlığı ve gayrimenkul kıymetleri havacılık federasyonuna devredilmelidir..
Aslolan Türk gençlerinin Havacı olması ise kimsenin bir çıkarı yok ise sanıyorum itiraz eden de olmaz bu fikre..
Sevgilerimle..

Z.Bayezid YILDIRIM

Tuğrul kardeşim 2004 ten 2009 a kadar sen Türkiye Yelkenkanat Şampiyonuydun.
Milli takım haklarının hangisinden yararlandın? Federasyonun öncelikli görevi sporu, sporcuyu ve antrenörü desteklemektir.
Sen şimdiye kadar nasıl desteklendin?
Sen Türkiye Şampiyonu olmana rağmen kanat alamadın ama başkalarına verildi. Kurum harici alacağın kanadı da alıp yarışmaya katılmaman için değişik senarolar uygulandı. Başarının engellenmesi için tabiri caizse elden gelen arda koyulmadı.
Kuruma hiçbirimiz tabiki karşi değiliz. Fakat mevcut durumda federasyon sorumluluğunu gösteren bir yapıya sahip değil. Malesef ki kişisel menfaatlerin ön planda olduğu, öncelikliğin başarıyla değil ikili ilişkiye göre belirlendiği bir düzenle yönetiliyor.

mustafacirak21

Z.Beyazıt Yıldırım hocama hitaben; Hocam ne derseniz haklısınız, geçen yıllar başlangıç pilotla Fai klasman Türkiye yarışında ilk 7 de ve kendi sınıfımda birinci olmama rağmen Thk tarafından da dikkate alınmadı bile adalet yok yok yok.Tuğrul hocam geçmişimizi unutmayalım, Tandem pilotu olmak istediğimi söyleyince taş koymak isteyenler de vardı, halen var!

Sencerhan

Aynen öyle oldu. O yarışmada Tuğrul Yılmaz’a milli takım sporcusu olarak hak ettiği ekipmanları vermediler. Profesyonellik sıfır.