Bakan Ataoğlu: Uçak Bilet Fiyatlarında Yeni Dönem!

Bakan Ataoğlu: Uçak Bilet Fiyatlarında Yeni Dönem!

Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Meclis kürsüsünden önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ataoğlu, uçak bilet fiyatları konusunda ciddi çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Ataoğlu, her gün için geniş gövdeli uçakların Türk Hava Yolları tarafından sisteme girdiğini ve ilave seferlerin de devreye girmek üzere olduğunu ifade etti. Özellikle İstanbul bacağında, bilet fiyatlarının, düşündükleri fiyatın altında olduğunu dile getirdi.

Başbakan Yardımcısı Ataoğlu, yeni havalimanının 5-6 ay içerisinde güvenlik sertifikasyon çalışmaları yapıldıktan sonra gelen yolcuları, “uçaktan inmeden” getirme şansını yakalayabilirlerse, İngiltere ağırlıklı vatandaşların memleketlerine gelmeleriyle ilgili kolaylıklar sağlanacağını belirtti.

Booking.com konusunda ise Ataoğlu, turizm sektörü ve Dışişleri Bakanlığı ile temaslarını sürdürdüklerini belirtti. Perşembe akşamı turizm paydaşlarıyla önlemlerin ele alınacağını dile getiren Ataoğlu, fuarların İngiltere üzerinden yapılması nedeniyle Sterlin ödendiğini ifade ederek, geçmiş yıllardaki stantlarla, bugünkü stantlar arasında çok ciddi fark olduğunu kaydetti.

Bakan Ataoğlu, önerilere her zaman açık olduklarını ve dikkate aldıklarını da belirtti.

Konuşmaların ardından sözlü ve yazılı sorulara geçildi. Meclis Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe, vekillerin, sözlü ve yazılı sorularının cevaplanmasının, bilgi alma ve denetleme görevleri açısından çok önemli olduğunu kaydetti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir