AYJET UÇUŞ OKULU’NUN 16 ADET “SONACA200 PRO” UÇAK SİPARİŞİ

AYJET UÇUŞ OKULU’NUN 16 ADET “SONACA200 PRO” UÇAK SİPARİŞİ

Türk Sivil Havacılığında yetiştirdiği donanımlı pilotlar ile en çok tercih edilen uçuş okulu olan AYJET, artan pilot ihtiyacını göz önünde bulundurarak filosundaki eğitim uçağı sayısını artırma kararı almış ve Belçika’nın SONACA firmasından toplam 16 adet SONACA200 PRO tipi uçak sipariş etmiştir.

İlk SONACA200 PRO uçağı, Belçika’nın İstanbul Konsolosu Serge DICKSCHEN, SONACA CEO’su Harold Van Der STRATEN, Ticaret Müdürü Pierre Van WETTER ve AYJET Yöneticilerinin katılımıyla, Hezarfen Havaalanı’nda teslim alınmıştır.

AYJET Genel Müdürü Kaptan Pilot Celal CİNGÖZ; SONACA200 PRO’nun Belçika yapımı, tek motorlu ve gövdesinin metal olduğunu belirtmiştir. Bu 16 uçakla birlikte AYJET filosunun 40 uçağa ulaşacağını, 16 uçak haricinde 2 adet ZLİN 242 L tipi akrobasi uçağı siparişi verildiğini ifade etmiştir. SONACA200 PRO’nun sadece eğitim amaçlı tasarlandığını, ancak Genel Havacılıkta da kullanılabileceğini, özellikle bütün özellikleri ile eğitime çok yatkın olduğunu, koltuklarının yan yana olması, kuyruk sürtmelerine karşı yüksek olmasından dolayı eğitim için ideal olduğunu, kokpit dizaynının glass kokpit ve üretimde en son teknolojinin kullanıldığını dile getirmiştir. Uçağın teknolojisi, uçuş eğitimine uygunluğu ve finansal etkenler dikkate alındığında AYJET için büyük avantaj sağlandığını vurgulamıştır.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Doğan

Dünyanın gelir seviyesine oranla en pahalı uçuş okulu almıcakta ben mi alacam

audi

parasi olan gitsin … )) darulaceze degil …

Havacı

param olsa da gitmem easa lisansini almak varken