AYJET-THY, 65. Dönem Pilotları Mezun Oldular

AYJET-THY, 65. Dönem Pilotları Mezun Oldular

Ayjet Uçuş Okulu, 65 inci dönem öğrencilerinin mezuniyet törenini, 20 Ocak 2018 Cumartesi günü Hezarfen Havaalanında gerçekleştirdi.

Ayjet Uçuş Okulu’nun, Türk Hava Yolları ile yaptığı uçuş eğitim işbirliği kapsamında ATPL eğitimi verdiği 65 inci dönem (THY 3. Grup) öğrencilerinin mezuniyet töreni, 20 Ocak 2018 Cumartesi günü mezun pilotlar ve ailelerinin katılımı ile birlikte Hezarfen Havaalanında gerçekleştirildi. 19 genç pilot adayı, yoğun ve yorucu bir eğitimi başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşadılar.

Genç pilotlara diplomaları verilirken, “AYJET Uçuş Okulunun 63 dönemde uçuş eğitimi verdiği mezunlarından; 353’ ü THY, 134‘ ü Pegasus, 77’ si SunExpress ve diğerleri değişik havayollarında olmak üzere toplam 738 pilot kokpitteki yerlerini almış ve havayollarında uçmaya başlamıştır.

Sayısal başarıdan daha anlamlı olanı Ayjet mezunu pilotların, uçtukları havayollarında göstermiş oldukları performans ile takdir ve beğeni toplamalarıdır.” dendi.

Mezun pilotlara diplomalarının verilmesi, brövelerinin takılması, dönem birincisi Orçun YILMAZ’a armağanının takdim edilmesi ve fotoğraf çekimi sonrası, Hezarfen Havaalanında verilen ikram ile tören tamamlandı.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Thy personeli

Gozluklu olanda tam sıkıntı cikaracak zalim kaptan tipi var. Neyse bu kaptan olana kadar giderim ben zaten.