‘Güvenlikle Saklambaç Oynayan Kadın’ Yine Kaçtı…

‘Güvenlikle Saklambaç Oynayan Kadın’ Yine Kaçtı…

Adı Marilyn Jean Hartman; şöhreti kötü. Havaalanı güvenlik görevlileri arasında birkaç eyalette birden ünlü olmuş. Bilet, biniş kartı veya pasaport olmadan uçaklara binmek gibi tuhaf bir alışkanlığı var…

66 Yaşındaki kısa saçlı, sarışın kadın, 2014’de Hawaii’ye gitmeye çalışırken yakalandı.  Aynı yıl birkaç kez San Jose uçağına binmeyi denedikten sonra sonra Los Angeles’a gitti. 2015’de Minnesota’dan uçağa atlayıp Florida’ya gitti. Aynı yıl Şikago’da en büyük havalinmanında güvenliği atlatmaktan dolayı hapse girdi.

Genelde güvenliği atlatmak için büyük gruplara giriyor.

2016’ya gelindiğinde Chicago O’Hare Uluslararası Havalimanı’nda yakayı ele verince, Illinois hakimi onu tekrar tutukladı ve iki yıl gözetim altında tutulduğu gibi altı ay da akıl hastanesinde kaldı.

Hartman şimdi yine haberlerde… Bu kez Londra’ya gitmiş!

Şikago’da güvenlikten gizlice geçerek Heathrow’a giden uçağa binmiş. Oraya vardığında yine izinsiz girme suçundan tutuklandı ve Amerika’ya geri gönderildi. Şimdi TSA (Ulaştırma Güvenliği Yönetim Birimi) güvenliği nasıl geçtiğini araştırıyor.

İlk soruşturmayı müteakip, Hartman’ın uçağa binmeden önce güvenlik kontrol noktasında tarandığı belirlendi. Olayı öğrenince, TSA ve yardımcı kuruluşlar havaalanında güvenlik uygulamalarını gözden geçirmeye başladı.

Şikago Havacılık Güvenliği sözcüsü Lauren Huffman, hiç kimseye zarar vermediğini belirtiyor.

Washington Post da dahil olmak üzere birçok medya organı Hartman’ın kaçamaklarını belgeledi. Çoğu zaman takma adla anıldı. “Rezil kaçak” da dendi, “son on yılda batı sahilindeki sığınma evleri ve motel odaları arasında mekik dokuyan hızlı kaçak” da dendi.

Hartman, tutuklanmadan önce Chicago’da bir banliyöde, düşük gelirli yaşlıların bulunduğu bir apartmanda yaşıyordu. Medyada çıkan haberlere göre hafta sonu mahkemeye çıkacak.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.