Avrupa’ya Kaçak Gitmeye Çalışan Altı Kişi Havalimanında Yakalandı

Avrupa’ya Kaçak Gitmeye Çalışan Altı Kişi Havalimanında Yakalandı

Borispol havaalanında Ukrayna’ya vardıklarında geçerli pasaportlarını imha eden altı İranlı ile Odessa’dan Polonya’ya uçmak isteyen sahte pasaportlu iki Türk yakalandı.

Borispol havaalanı transit geçiş noktasında bekleyen dört İran vatandaşı sınır görevlileri tarafından incelemeye alındı. İranlıların sorgulamaları sırasında, sınır görevlileri Ukrayna’ya vardıklarında havaalanındaki tuvaletlerde geçerli pasaportlarını imha ettiklerini ve yeni sahte pasaport ve biniş kartı beklediklerini tespit ettiler.

Ayrıca, Odessa havaalanında sınır muhafızlarının dikkatini iki Türk vatandaşı çekti. Polonya’ya giden uçağa binmek için pasaport kontrolünden geçmek isteyen kişilerin, AB vizesi gerektirmeyen pasaportlar kullandığı görüldü. Kapsamlı kontrol sırasında, sınır muhafızları, 30 yaşındaki kadın ve 38 yaşında erkeğin, AB ülkelerine vizesiz geçebilen bir pasaportun kimlik bölümünü değiştirdiklerini fark ettiler.

Türk uyruklu vatandaşların devlet sınırından çıkışı reddedildi ve önümüzdeki üç yıl boyunca Ukrayna’ya girmeleri de yasaklandı. Ayrıca cezai soruşturma için polise teslim edildiler.

(UKRHABER)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör