ATLASGLOBAL YAPTI YİNE YAPACAĞINI…

ATLASGLOBAL YAPTI YİNE YAPACAĞINI…

Bilindiği üzere Türkiye’de ilk iş garantili(!) pilot ve kabin memuru alımları yapan havayolu şirketi olan Atlas Global, havacılık sektörümüzde oluşan kriz durumunda kabin memurlarına getirdiği kıstaslardan sonra şimdi de oluşan krizi bahane ederek ikinci pilot sayısını azaltma yoluna gitmektedir.  Kriz başladığında 14 kaptan ve yaklaşık 25 civarında kabin memuru ile yollarını ayıran Atlas Global Antalya ve İstanbul’dan 5 er ikinci pilota işten çıkartılacaklarını tebliğ ettiği tarafımıza gelen bilgiler içerisinde yer alıyor.  

İşten çıkartılacakları tebliğ edilen ikinci pilotların ortak yanı, AFA (Pilot okulu) mezunu olmamaları…

Atlas Global deki pilotlardan gelen bilgilerde, çıkartılması kararlaştırılan bu kişilerin şirket içerisinde tecrübelerinin yanı sıra çok sevilmelerine rağmen çıkartılış nedenlerinin altında yatan asıl gerçeğin, AFA’dan yeni mezun olacak olan pilotlara yer açmak olduğu söylenmekte.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

33 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Aday:)
3 yıl önce

Bence sıkıntı ne AFA ne başka birşey sektör tamamen pilota doymuş durumda 2018 de yeni havayolu,firmaların büyümesi, savaşsız Türkiye ümidiyle beklemeye devam.

Atlas-Afa
3 yıl önce

Arkadaşlar eğitim kurumunda işler şöyle. Bunlar sizin iyi günleriniz şuan ne olduğu belli olmayan yada tanımlayamadığımız, bırakın konuşmayı yürüyüşünde hayır olmayan adamlarla dolu okul. Bu insanlar en geç 1 yıla tip eğitimindeler. Asıl o zaman ne olacak onu merak ediyoruz. Şuan sıkıntı var diyorsunuz bakalım yaza 50 tane fo geldiğinde ne olacak. Benim anlamadığım bu kadar önemli görevi nasıl böyle adamlara teslim ediyorlar. Bunu dışardan biri olarak değil öğrenci olarak soruyorum. Kaptan işi götürüyor o kesinde o insanlarında dikkati bir yere kadar. Bu vasıfsız insanlar nasıl F/O olarak çalışabiliyor? Ülkemizin yeni tarzı şu: Dolandırıcıya değil dolandırılana suç bulmak.. Kandırana değil… Devamını oku »

Gümüş
3 yıl önce

Allah ıslah etsin yaltakçıları ve görmemiş aç ve gaddar çıkarcıları. O yeter artık diyen şirketim diye savunan yetenek ve bilgi yoksunu elek üstü takım mensubu arkadaşa da seslenmeden edemiycem. Sen kirasını ödeyemeyen pilot gördün mü? Birlik olup gidip konuşmak destek olmak yerine,hakkı verilmeyenler hakkını sordu mu suç. Hadi yürüyün. Patronun haberi olduğunu düşünmüyorum zira bu kadar eziyet edecek kadar paraya ihtiyacı yok,Murat bey sizden ricam şu etrafınızda olanlara bi el atın. Genel müdürün şirketi oldu gitti koca Atlas. Yazık.

Kaptan
3 yıl önce

Yaşadığımız bu günlerde sanki patronlar oturup ağız birliği etmiscesine hemen hemen aynı uygulamaları yapıyorlar. Krizi bahane edip ya işten çıkarıyorlar ya maaşları azaltıyor yada gecikmeli veriyorlar.

Pruva
3 yıl önce
Reply to  Kaptan

Patrona teklif götüren hiç bir genel müdür uçuş okuluna ortak değil, patronun bunu görmesi, genel müdür daha fazla kazansın diye alttan pilot basılması,uçuş emniyeti ve etiğini hiçe saymasını tespit etmesi gerekir, bi nevi görevini kötüye kullanmaktır. Tecrübeli 2. Pilotlarını sadece genel müdürün ortak olduğu okuldan mezun degiller diye gönderdiler. Sebep üstten kontenjan açılsın alttan öğrenci gelsin genel müdür para kazansın. Patron bu adamın yaptığı işi bi mühendis maaşına yapacak insanlar var. Aç gözünü!

TRE
3 yıl önce

ATLAS kesinlikle güvenli bir şirket değil. Kaptanlar agır yük altında Sürekli eğitimdeki FO larla uçuyorlar. Şimdide asgati ücret alan FO ları işten atıyorlar. Umarım onlarda akıllanıp nasiplerini UzakDoğu da ararlar. Kul sıkışmayınca Yaradan yardım etmezmiş

ayjet
3 yıl önce

sen 70 bin euro para ver , 45 bin euro type ücreti öde . Medyada sürekli pilotlar 15-20 kazanıyo desin. Sonra 1500 tl uçuş tecrübesi kazanmak için artık olan oldu pilot olucak arkadaşlar bu iş çok sabır emek ve ciddi maddi bi yük madalyonun görünmeyen kısmıda var , sistem böyle olduğu sürece biri gider ihtiyacı olan başka bi pilot gelir girer. bu işte birebir bulunmayanlardan bilgi almayın.

YANKE
3 yıl önce

ucuza eşşek gibi adam çalıştırıyolar,bilen biliyor yazılanlar ortada.

yanke
3 yıl önce

Ben Atlas’la geçen sene ekip tahsis için görüştüm iş maaş ‘a geldi departman müdürü vereceği maaşı bilmiyor,CEO’ya bir sorup geleyim dedi:)) maaş harca harca bitmez 1500TL , yuh yani.

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın...
3 yıl önce

Önümüzdeki günler gösteriyorki,bazı ikinci pilotları performans yeterliliği az diye şirketten çıkartıcakcaklar.!Kİ bu kime göre neye göre bi kulp uydurucaklar bu duruma yalakalar kalıcak garibanlar gidicek sen böylesin sen şöylesin diycekler fakat şirketin daimi demirbaşı olan onlara yakın olan herkez kalıcak nedenmi:)Çünkü herkes birbirini sevindirmeyi sever…

atlas
3 yıl önce

Afadan olmayıp para alanlarda var bu şirkette,sadece gözlerini kapıyorlar sizler asla profesyonel yöneticiler değilsiniz..Kaptan olmuşsunuz neye yarar…