Atlasglobal İflası Mahkeme Tarafından Kabul Edildi. Peki Şimdi Ne Olacak? - Airline Haber

Atlasglobal İflası Mahkeme Tarafından Kabul Edildi. Peki Şimdi Ne Olacak?

kararBilindiği üzere havayolu şirketi olan Atlasjet Havacılık A.Ş. tam da pandemi öncesi, şirketin sahibi, Turizm Bakanının ikiz kardeşi olan Ali Murat Ersoy tarafından, 13 Şubat 2020 tarihinde iflas için başvurmuştu. Bu iflas ile birlikte yaklaşık 2.000 çalışanın ödenmeyen maaş ve tazminatları nedeniyle pandemi öncesinde mağdur edilmişti.

Bugün 17 Haziran 2021 Günü Saat 14:00’de Bakırköy Adliyesinde yapılan duruşmada, Atlasjet Havacılık A.Ş.’nin İflasına karar verildi. Bu karar ile İstanbul Ticaret Odasına, İflas Davasının da Bakırköy İcra ve İflas Müdürlüğüne aktarılmasına karar verildi.

Peki Şimdi Ne Olacak?

Atlaszedeler, Av. Arif Tuymaz ve Av. Şehnaz Taygur tarafından duruşmada temsil edildi. Duruşma sonrası Hava-Sen Sendika Avukatı Şehnaz Taygur tarafında açıklama yapıldı.

Şu andan itibaren kurulacak İflas Masası ile alacakların tahsil edilebilmesi için Atlasjet ve İştiraklerinde bulunan şirketler ve mal varlıkları İflas Masası tarafından icra yoluyla satışı sonrası alacaklılara dağıtılacak. Bu konudaki detayları daha sonra paylaşıyor olacağız.

Eski çalışanlar açısından ise, İflas Kararı ile birlikte, çalışan alacaklarını bir bölümünü Ücret Garanti Fonundan talep etmek için başvuruda bulunacaklar.

Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

©AirlineHaber

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (17)
 • hiçbir şey
  5 2

  bundan sonra zaten şirketin ve iştiraklerinin içi boş olduğu için ne yazikki çalışanlar hiçbir şey alamayacak ve davayı kazandık deyip ancak soğuk su içecekler!!bir hikaye daha bitti

 • Şirketin içi boş
  10 0

  Şirketin içinde ne kaldı ki ?

 • Kaptan
  19 2

  Geceleri nasıl rahat uyuyacaksın… babanın mezarda ki kemiklerini hergün sızlatacaksın. Su sırketı kurdugun gunden ıtıbaren hep yanlıs kararlara imza attın. Barı batırırıken adam gıbı batırsaysın da kimsinin ahını almadaydın. Turk sıvıl havacılıgından bir murat ersoy geldi ve gecti ve unutulmayacak 50 yıl sonra atlasın bı patronu boyle adamdı soyle adamdı dıye anılacak. Kalbım acıyor ellerim tıtrıyor. Herkesi 10 sene geriye attın murat..

 • Kara Murat
  16 2

  Başta Murat’ın kendisi ve sebep olanların hepsi inim inim inlesin. Acı çekmeden nefes veremesinler…

 • Azap
  20 2

  Dilerim bunca insanin ahi ne bu dünyada ne ahirette yakanı birakmasin insanlar açlıkla yoklukla borçlarla icralarla sinanirken sen ve sebep olanlar da huzur bulamayin.Bunca insanin ahi elbet yakanı bırakmayacak yazıklar olsun verdiğimiz emeklere

 • Adalet
  17 0

  Burda bu adamı aklayan kim varsa bu adamda dahil hakkım haram olsunBütün borçları devletin üzerine yıktınız,çalışanın hakkını gaspettiniz.Böyle mi hukuk devleti olunuyor adalet nerde,neden hep zenginleri kolluyorsunuz Allah inim inim inletsin hepinizi Çocuklarınızdan çıksın hakkım

 • Ne mi oldu?
  7 0

  Yorgan gitti, kavga bitti.

 • Ats
  9 0

  Sefa bey Atsteam hakkında da bir araştırma yapsanız sanırım bu ay sonu orada da film bitiyor

 • Bakan Bakana
  4 0

  Atlas zedelerin yaninda dik bir durus sergileyen ve onlari yalniz birakmayan HAVASEN e Tesekkurler

 • Marko paşa
  3 0

  Elin Japonuna bak beeeeToyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt “Bir yıl araç satmasak da maaş ödeyeceğiz. Bu süreçte kimseyi işten çıkartmayacağımız gibi, kimseyi zorunlu izne göndermeyeceğiz veya ücretsiz izin kullanmaya da zorlamayacağız. Devlet desteğini de ihtiyaç sahiplerine bırakacağız”

 • staff
  2 0

  İŞKUR ödenmeyen maaşlar için işçi alacak belgesi istiyor.. Bu belgeyi verecekmi acaba sayın ERSOY ?

 • hkn
  4 1

  bazılarının kıdem taz. alması ne enteresan diğerleri de bir haber cıkacak diye ümitle bekliyor!

 • Suriciler disari
  4 0

  Benim kizdigim sirketlerine yardim edemeyen ulke yonetimi suriyelilere milyonlar akittiniz!!! Sebebi olmadigimiz savas yuzunden onlar din kardesiniz de Atlas vbleri bu ulkenin vatandasi degilmiydi din kardesiniz degil miydi hepinizin Allah blasini versn

 • Murat
  4 0

  Bizi nasıl üzdüysen Allah’ta seni öyle üzsün. Ne bu dünyada nede mezarda rahat bulamayasın inşallah.

 • Atlaszede
  6 0

  Ali murat ersoy bu dünyada kurtuldun mahkeme senin tarafını seçti bilir kişi senden yana ama 300 milyon yıl yaşamayacaksın elbet bir gün her nefis gibi sende ölümü tadacaksin büyük dava nin kurulacağı ve hakimin haklının tarafında olduğu günü bekliyorum çaldığın tüm haklarımı o güne bırakıyorum yediğin haklarımı ateşten halka yapıp boynuna asacagim hakkım haram olsun beddua etmeyeceğim çünkü beddua iki tarafındır. Sadece şunu diliyorum bize yaşattığını yaşamadan ölme… Sen ikizin yandaslarin ve seni haklı gösterenler de buna ortaktır.

 • AliMuratErsoyzede
  1 0

  Atlasglobal hava yolu çalışanlarının emeğini çalanlara, kul hakkı yiyenlere, çalışanlarını aldatıp kandıranlara ve onların işbirlikçilerine yazıklar olsun. Bu dünyada iki yakanız bir araya gelmesin, sürüm sürüm sürünürsünüz inşallah.

 • AliMuratErsoyzede
  4 0

  Atlasglobal hava yolu çalışanlarının emeğini çalanlara, kul hakkı yiyenlere çalışanlarını aldatıp kandıranlara ve işbirlikçilerine yazıklar olsun. Bu dünyada iki yakanız bir araya gelmesin, sürüm sürüm sürünürsünüz inşallah.Sıradaki haber:

Sivil havacılığın buluşması 2022’de İstanbul’da

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.