Atatürk Havalimanı’nda Şok Operasyon!

Atatürk Havalimanı’nda Şok Operasyon!

Atatürk Havalimanı’nda uyuşturucu operasyonu yapıldı. İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri Atatürk Havalimanı’nda toplam 30 kilo 653 gram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirilirken, şüpheli 2 kişi gözaltına alındı.

Aldığımız bilgiye göre, Moskova’dan uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen ve şüpheli bulunan 2 Çin uyruklu yolcu ve valizleri KİM ekiplerince takibe alındı. Gümrük çıkış kapısında ‘Gümrüğe tabii eşyam yok’ anlamına gelen yeşil hattan geçişleri sonrasında durdurulan yolcuların, X-Ray taramasına tabi tutulan valizlerinde şüpheli organik madde yoğunluğu tespit edildi. Bakanlığımız gümrük muhafaza ekiplerinin narkotik dedektör köpeklerle yaptığı ayrıntılı aramada alüminyum folyo ve jelatine sarılı paketler içerisinde toplam 30 kilo 653 gram ağırlığında uyuşturucu madde bulundu. Uyuşturucu test cihazıyla kontrole tabii tutulan maddelerin Ab-Pinaca, Ab-Fubinaca ve Abd-Fubinaca cinsi sentetik uyuşturucular olduğu belirlendi.

Sentetik Kannabinoid sınıfında yer alan ve bonzai türü uyuşturucu yapımında kullanılan hammadde karışımı ile yaklaşık 3 ton bonzai üretilebildiği belirtildi. Piyasa değeri yaklaşık 6 milyon TL olan uyuşturucu maddeye el konuldu. Olayla ilgili gözaltına alınan Çin uyruklu H. G. ve A. P. isimli şahıslar çıkarıldıkları Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.