featured

ARSLAN: "4 İL DAHA HAVACILIK AĞINA KATILACAK"

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında Bayramlaşma Programı düzenlendi.
Bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN dünyadaki karışıklıklara ve Türkiye’deki terör saldırılarına işaret ederek, böyle bir ortamda güvenlik güçlerinin; ülkenin bekası, istiklal ve istikbali için içeride ve dışarıda can siperane bir mücadele verdiğini söyledi.
Bakan Arslan, kendilerinin de Türkiye’nin ulaşılabilir ve erişilebilir olması adına, yükleniciler ve hizmet alımı da dâhil olmak üzere 240 bin kişilik Bakanlık ailesiyle insanların hayatını kolaylaştırmak, ülkenin kalkınmasına katkı sağlamak adına önemli işler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.
Yollarda konforun artmasına rağmen trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle meydana gelen kazalarda can ve mal kayıplarının yaşandığına dikkati çeken Arslan, 4 günlük bayram tatilinde 65 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Arslan, “Kurallara uymazsak, karşımızdakinin hakkına riayet etmezsek, can taşıdığımızı, taşıdığımız yolcuların her birinin değerli olduğunu hesaba katmazsak bu tip kayıplar oluyor” diye konuştu.
“HIZ KESMEDEN ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ”
Son 14 yılda ekip olarak insanların hayatını kolaylaştırmak için ulaştırmanın her türünde birçok şey yaptıklarını vurgulayan Arslan, “Ülkemizin kalkınması, insanımızın refahı için gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.
Bakanlık personelinden yaz aylarında zamanın iyi değerlendirilmesini isteyen Arslan, şöyle devam etti:
“Ülkemizin bize olan güvenini bugüne kadar boşa çıkarmadığımız gibi bundan sonra da boşa çıkarmayalım. 80 milyonun katkılarıyla toplanan ve yatırım programı için bize aktarılan paranın hakkını verebilmek, kuruşuna kadar insanımızın, ülkemizin hizmetine doğru sunmak adına çalışmalarımızı kesintisiz yürütmemiz lazım. Yazın sıcak, açık ve yağışsız günleri iyi değerlendirmemiz lazım ki, hem bize olan güveni boşa çıkarmayalım hem yatırım programında bize aktarılan milyarları sağlıklı, zamanında ve verimli kullanalım. Bu güveni boşa çıkarmamak adına bu yaz da çok verimli çalışma yapacağız.”
 
“YEŞİL LİMAN SERTİFİKASI VERİLECEK”
Arslan, denizcilikte “yeşil liman” sertifikalarının bu hafta verileceğini dile getirirken, pazar günü Çıldır Gölü’nde iskele açacaklarını ve gemileri insanların hizmetine sunacaklarını bildirdi.
Bedeli, Evrensel Hizmet Fonu’ndan karşılanarak Türkiye’nin ücra köşelerine 4,5G hizmeti götürülmesi için bin 472 noktaya baz istasyonu konulmasına ilişkin sözleşme imzalanacağını aktaran Arslan, böylece haberleşme alanında önemli bir adım atacaklarını kaydetti.
Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı Kurtköy Kavşağı’ndaki 11 kilometrelik otoyolun Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla hizmete alınacağını belirterek, insanların hayatını kolaylaştırmaya devam edeceklerini söyledi.
Demiryollarında yaklaşık 3 bin kilometrelik hatta fiili çalışma yapıldığının altını çizen Arslan, havacılıkta da dünyanın en büyük havalimanını Türkiye’nin ve dünyanın hizmetine sunmak için 25 bin kişinin iş başında olduğunu ifade etti.
Arslan, 55 havalimanı dışında Yozgat, Karaman, Gümüşhane-Bayburt’ta havalimanlarının yapılarak 4 ilin daha havacılık ağına katılacağına dikkati çekti.
176 yıldır ülkeye hizmet eden PTT’nin son 14 yılda atılan adımlarla marka haline geldiğini belirten Arslan, şunları kaydetti:
“Bayramda birçok PTT iş yerini açık tuttuk ama bu ne yazık ki eleştiri konusu oldu. İnsanlar tatillerini yaparken, biz bayram seyran demeden çalışıyoruz. Özellikle bu kadar hareketliliğin olduğu, insanların PTT hizmetlerinden yararlanmak istediği bir dönemde, ‘Biz bayramda 4 gün kapalıyız’ demedik, aktif olarak çalıştık. Hem insanımızın hayatını kolaylaştırmak hem ülkemize gelerek katma değer oluşturan turistlerimizin yaşamını kolaylaştırmak adına onlara hizmete devam ettik.”
 
“14 YILDIR YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATI”
Bakan Arslan, ekip ruhuyla çalışarak 14 yılda kat ettikleri mesafenin beklentileri yükselttiğini, ekip ruhuyla çalışarak bu beklentileri boşa çıkarmayacaklarını söyledi.
Bugünün dünden iyi ama yarının da bugünden daha iyi olacağını vurgulayan Arslan, şöyle dedi:
“Bunun teminatı 240 bin kişilik Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ekibi. Rehber belli, rehber Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak. Rehber, ülkenin kalkınmasının ve büyümesinin olmazsa olmazı olarak Bakanlığımızın çalışmalarını gören liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ulaştırmanın duayeni, dünya çapında marka olmuş Başbakanımız Binali Yıldırım. Biz, onların önderliğinde ve rehberliğinde hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Yarımız bugünden iyi olacak. Bugüne kadarki başarıyı, belli bir emek ve gayretle yakaladık. Başarıyı yakalamak önemlidir, orada kalmak ve hele onun üstüne çıkmak daha zordur. Bizim de işimiz zoru başarmak. Biz, sizlerle zoru başaracağız.”
 
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir