ARFF Memurları Hak Mücadelesi Veriyor

ARFF Memurları Hak Mücadelesi Veriyor

ARFF Memurları Havaalanlarında çalısan uçak, havaalanı yangınlarına müdahale eden ve kurtarma operasyonlarını yapan kişilerdir.

ARFF Memurları sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattı ve seslerini duyurmak istiyorlar. ARFF Memurları yaptıkları işin teknik bir iş olduğunu ifade eden ARFF memurları, meslek ünvanının ARFF Teknikeri olarak sayılması gerektiğini ifade ettiler. Daha önce bu sorunu detaylı yazmış ve yüzlerce yorum almıştık.

İşte o yazımız:

Yazıyı Okumak İçin Tıklayın

ARFF Memurlarına gelen destek mesajlarından bazıları:

Yapılan Yorum Sayısı (14)

 1. Teknik   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 12:31   - Cevap Yazın

  THY Tekniği tencere tava üretenlerle aynı iş koluna (Metal iş kolu) alan zihniyetten beklentiniz biraz fazla gibi geldi bana ama hayırlısı….

  2

  1
 2. Teknik Hizmetler   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 14:43   - Cevap Yazın

  İnşallah düzelecektir tazminatlarımız, tek yumruk olup mağduriyetimizi dile getiriyoruz çünkü ARFF Memurlarının yapmış olduğu iş GİH değil Teknik Hizmettir. En basit örnek Telefon çaldığı zaman bakmama bakamama gibi bir lüksü yoktur ARFF Memurlarının NEDEN ? NİÇİN ? Madem yaptığımız iş o kadar önemli değilse uçak zamanı neden ARFF Memurlarının gelmesi zorunluda düz memurun gelmesi zorunlu değil ??

  6

  1
 3. Elektrik   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 19:41   - Cevap Yazın

  Elektrik teknik ama para yok. Ustelik elektrige carpilip olme riskiniz var. Onemli olan havacilik tazminatinin duzeltilmesidir

  2

  1
 4. ARFF TEKNIK   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 20:06   - Cevap Yazın

  Airline haber e tesekkur ediyorum. Hakkli davamizda mucadele eden ARFF ci kardeslerim kimsenin hakki kimsede kalmaz Rabbim buyuk elbet birgun bizde hakli davamizda hakettigimiz yerde olacaz. Rabbim bizlere sabir versin. umarim paylasimlarimiz siyasi cevrelerce degerlendirilip destek buluruz

  6

  1
 5. ARFF ARFF ARFF   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 22:02   - Cevap Yazın

  airline haber e ilginizden dolayı ve sesimize ses olduğunuz için çok teşekkürler. İnşallah hak ettiğimizi alacağız. Mücadelemiz sürecektir…

  2

  1
 6. Operasyonel Servis ARFF   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 22:14   - Cevap Yazın

  657 sayılı DMK Teknik Sınıfa dahil kadroların tanımında özetle mesleki bir eğitim/öğrenim görmüş olmak ve öğrenim görülen mesleğe ait kadroda fiilen çalışmak vurgulanmaktadır.

  DHMİ bünyesindeki ARFF Memurları Teknik Meslek Yüksek Okullarının İtfaiyecilik ile ilgili mesleki bölümünden mezun olup öğrenim gördükleri mesleğe ait kadroda görev yapmaktadır.

  ANNEX 14 incelendiği takdirde ARFF Hizmetlerinin ”Operational Services” başlığında ve ”UZMAN” lık gerektiren operasyonel servis olduğu aşikardır.

  Bildiğim kadarıyla kurumumuzda ARFF Memurları ile birlikte AIM Memurlarının da ”Operasyonel Alanda” çalıştıkları gerekçesiyle Teknik/Uzman kadrolardaki unvanlara dahil olma talepleri var. Umarım her iki unvandaki meslektaşlarımız da mücadelelerinde muaffak olurlar. İYİ SENELER…

  Harun YILMAZ
  ARFF Biriminde Şef

  2

  1
 7. ARFF TEKNİK   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 22:14   - Cevap Yazın

  Arff teknik bir birimdir ailene habere teşekkür ederiz bizlerin yanında oldukları için umarım Arff hakkettiği yerde olur

  2

  1
 8. ARFF TEKNİK SINIF   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 22:15   - Cevap Yazın

  Arff teknik bir birimdir ailene habere teşekkür ederiz bizlerin yanında oldukları için umarım Arff hakkettiği yerde olur

  2

  1
 9. arffteknik   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 22:19   - Cevap Yazın

  Sefa beyin şahsında airlinehabere arff teşkilatı adına teşekkür ederim bizi haklı davamizda yanlız birakmadiniz inş bu haykirişlar genel müdürlük de kkarşılık bulacak

  2

  1
 10. ARFF TEKNIKERI   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 22:22   - Cevap Yazın

  Airlinehabere ve sefa beye cok tesekkur ediyorum tum meslektaslarim adina… Sagolun…umarim haksizlik duzeltilir sizinde yardiminizla…

  2

  1
 11. Operasyonel Servis ARFF   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 22:53   - Cevap Yazın

  657 Sayılı DMK Teknik Hizmetler Sınıfına ait kadroların özelliklerine ilişkin olarak özetle mesleki/teknik okullarının mesleki bir öğreniminden mezun olmak ve öğrenim görülen meslekte fiilen çalışmak tanımlamasına yer vermiştir.

  Teknik Meslek Yüksekokullarının itfaiyecilikle ilgili mesleki bölümünden mezun olarak mesleki öğrenim aldıkları itfajyecilik mesleğinde fiilen görev yapan meslektaşlarım umarım kurumumuzun da desteği ile tez zamanda ARFF Teknikeri unvanına sahip olurlar.

  Annex 14’te ”Operatinal Services”başlığı altında değerlendirilen ARFF Hizmetlerinin TEKNİK/UZMAN lık gerektiren operasyonel bir servis/birim olduğu aşikardır.

  Hemen hemen dünyanın her yerinde Havaalanı Itfaiyeciliğinde çalıştırılacak ARFF Personelinin alım şartlarına bakıldığında teknik öğrenim/yetenek/fitness/Analitik zeka vs gibi özelliklere vurgu yapılmaktadır.

  Hatırlarsanız kurumumuzun geçmişte TUBITAK ile yapmış olduğu bilimsel çalışmada kurumumuz yöneticilerinin ”İtfaiyecilik gibi TEKNIK BILGI ve BECERI isteyen mesleklere KPPS yöntemiyle değil kendi yöntemlerimizle eleman almak istiyoruz” yönünde beyan ve talepleri vardı.

  Bildiğim kadarıyla Kurumumuzda ARFF Memurları ile birlikte Operasyonel Alanda görev yaptıkları gerekçesiyle AIM Memurlarının da Teknik/Uzman sınıfa ait kadro talepleri var. Umarım her iki unvanda da görev yapanlar mücadelelerinde muaffak olurlar.

  Harun YILMAZ

  2

  1
 12. Arffteknikeri   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 22:54   - Cevap Yazın

  Hakli davamizda yanimizda oldugunuz icin tesekkur ederiz.

  2

  1
 13. Tesekkurler airlinehaber   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 22:59   - Cevap Yazın

  1 milyon euroluk teknik araclari kullaniyoruz kaza kirima ugrayan ucaklari kurtariyoruz teknik bi is yapiyoruz

  2

  1
 14. isparta arff   - Tarih: 31 Aralık 2015 - Saat 23:53   - Cevap Yazın

  Isparta arff birimi olarak desteğiniz için sonsöz tesekkurler

  2

  1