ANKARA VE PENDİK ŞUBEDE İŞGAL SÜRÜYOR.

ANKARA VE PENDİK ŞUBEDE İŞGAL SÜRÜYOR.

Yaklaşan Genel Kurul öncesi tansiyonun hiç düşmediği Hava İş’te, bir yanda delege seçimleri sürerken diğer yanda da hukuksuzlukların devam ettiği iddia edildi.

Bayram tatilinden önce Ankara ve Anadolu Yakası Şubelerine baskın yapan ve ellerindeki görevlendirme yazıları ile şubelere yerleşen bazı kişilerin şubelerdeki işgalinin sürdüğü belirtildi. Genel Merkezin ellerine verdikleri yazılarda “seçim sürecini koordine etmek ve denetim yapmak” üzere görevlendirildikleri anlaşılan bu kişilerin gerek görevlendirilmelerinin ve gerekse görev kapsamlarının Yasa ve Sendika tüzüğüne aykırı olduğunu belirten hukukçular ise “Seçim yapma ve seçim sürecini koordine etme görevi Şube Yönetim Kurulunundur. Genel Merkezin bu yetkiyi şubenin elinden almaya teşebbüs etmesi suçtur.

“Ayrıca denetim, sadece Denetleme Kurulu tarafından yapılır. Eline yazı verdiğiniz birilerini şubelere sokarak denetim yaptıramazsınız.” diye konuştular.

ŞUBEYE DENETİM GÖNDERMEK SUÇUN İKRARI

Bugün yaşanan bir gelişme ise, sendika yönetiminin yaptığı yanlıştan geri adım attığı şeklinde yorumlandı. Genel Merkez, Ankara Şubeye bir yazı göndererek 12 Eylül’den itibaren denetim yaptıracağını bildirdi. Bu konuyu değerlendiren hukukçular ise “Genel Merkez yaptığı yanlışı fark etti ve tüzüğe uygun şekilde denetim kararı aldı. Ancak yaklaşık 15 gündür şubeyi işgal eden kişilerin de elinde denetim yapacaklarına ilişkin yazı vardı. Bu kişiler denetim yaptılarsa Denetim Kuruluna ne gerek vardı? Denetimi 12 Eylül’den itibaren Denetleme Kurulu yapacaksa bu arkadaşlar şubede 15 gün boyunca ne yaptılar? Bunların durumu şu anda Fuzuli şagil(işgalci) durumudur.” değerlendirmesinde bulundular.

Şube Genel Kurulu yapılana kadar Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeliği hukuken devam eden Ankara ve Pendik Şubenin seçilmiş yöneticilerinin,  Şube binalarına sokulmamasını açık bir hukuksuzluk olarak nitelendiren hukukçular “Bunun anlamı, ben kanun, yönetmelik veya tüzüğü takmam anlayışıdır.” diye konuştular.

ANKARA ŞUBE AÇIKLAMASI

Değerli Hava-İş Üyeleri,

Bilindiği gibi 8 Eylül 2017 tarihinde, Ankara Şube Genel Kuruluna katılacak delege seçimleri yapılmıştır. Hava-iş Genel Merkezinin Tüm baskı ve tehditlerine rağmen, Hava-iş üyeleri ve sivil havacılık çalışanları, tercihlerini  büyük ölçüde açık, şeffaf ve demokratik bir anlayıştan yana kullanmış, Kamyon-İş anlayışına geçit vermemiştir.
Anadolu illerimizden gelecek THY personelini Kamyon-İş’e dahil etme çabaları beyhudedir.
Ankara çalışanlarının oyunu alabilmek için, Ali Kemal Tatlıbal’ın adayı olduğunu saklayan, yolsuzluk ve kamyoncu skandallarının karşısında, gerekirse Ali Kemal Tatlıbal’a karşı çıkarız diyen, Genel Merkezin Ankara Şube Başkan adayının da maskesi düşmüştür.
Bu sonuçları gören Hava-İş Genel Merkez yönetimi ve malum akıl hocaları, Ankara Şubemiz için 12 Eylül 2017 tarihinde, Genel Merkez Denetim Kurulunca  denetleme yapılacağı bilgisini tarafımıza iletmiştir. Nedense üç buçuk yıldır denetimi aklıma getirmeyenler, Seçimleri kaybedeceğini görünce, Ali Cengiz oyunlarına başvurmaktadır.

Değerli Hava-İş Üyeleri,
Onbeş gündür Ankara Şubesi işgal altındadır. Şube binasında ve odalarında ne yapıldığını bilmiyoruz. Bilgisayar sistemlerimiz, Sendika karar ve mali defterleri dosyalarımız, üye kayıt defterlerimiz Hava-İş üyesi olmayan, kim olduğunu bilmediğimiz bu işgalcilerin elinde.
Biz denetime açığız ve denetlenmek istiyoruz. Üyelerimize hesap vermek istiyoruz.
Ancak bu işgalciler sendikamızı terk etmeden, yapılacak bir denetimin niyetinin ne olduğunu biliyoruz. Sendikamızı, gerçek temsilcilerine verin, sonra istediğiniz kadar denetlemeye açığız.
Ankara Kamyon-İş’e geçit vermedi, vermeyecek. Öfkeleri bundandır.

Saygılarımızla.

Hava İş Ankara Şube Yönetim Kurulu Adına
Yasin Özer.Şb.Bşk.

Geri

6
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
rant buyuk demek ki

ne rant varsa bu iste artik millet birbirini yiyor anasini satayim. su isi yapin desen adam bulamazsin..

Hoca

Bayrağı burca dikmeden bitmez bu hikaye…

Bilirkişi

Ankara seçimi öyle gösterilmeye çalışıldığı gibi değil. Tatlıbal ve Arkadaşları algı operasyonu yapıyor, operasyonel malum site de çanak tutuyor. Bekleyin bakın ne çıkacak arkasından.

Cpt. Konfiçyus

sonunda haklı ve dürüst olanlar kazanır.

Batman

Yasin bey uzun yıllardır tanıdığımız dürüst,çalışkan ve adaletli bir insandır.Ekibine ve kendisine başarılar dileriz.

Madem kazandınız...

Şubenin açıklaması doğru. Seçimi kazanan bir yönetim bunu yaparak aslında kazanamadığını itiraf ediyor. Seçimi kazandıysan ne gerek var buna? Demek ki, seçim sonucu malum yandaş sitenin yansıttığı gibi değil ! Madem seçimi kazandın, yak çubuğunu, keyfine bak, 30 Eylül’deki Şube Genel Kurulunu bekle…Di mi Tatlıbal?