Allegiant Air Uçağı Koku Yüzünden İndi

Allegiant Air Uçağı Koku Yüzünden İndi

Dün sabah; Las Vegas, Nevada merkezli  Allegiant Air’in Petersburg-Clearwater Uluslararası Havalimanı’ndan Nebraska’ya(ABD) giden  872 sefer sayılı uçağı Alabama’ya zorunlu iniş yaptı.

Havayolu yetkilileri emercensi iniş sebebinin  kabindeki elektriksel koku olduğunu bildirdiler.

872 Sayılı  Allegiant Air’in lokal saat ile sabah 8.19’da St. Pete–Clearwater Uluslararası Havalimanı’ndan(Florida) havalandığı ancak BirminghamShuttlesworth Uluslararası Havalimanı’na(Alabama) divert ettiği bildirildi.

Uçak 9.51’de normal bir iniş yaptı. Rapora göre yaralanan yok.

Uçakta 153 yolcu ve 6 kabin ekibi vardı.

Yolcular arasında bulunan siyasi danışman ve Tampa Bölgesi Emlakçısı Nick Janovsky, uçağın aniden sallanmaya başladığını söyledi. Kabinde; yolcuların duman görmediğini ancak uçağın arkasından elektriki bir koku aldıklarını ve korkutucu anlar yaşadıklarını anlatan Janovsky şöyle devam etti.

-Bir kabin memuru arka tarafa koşmağa başlayınca, bir terslik olduğunu anladık. Sonra kaptan kokpit’den çıktı ve onunla konuştu. Az sonra, kabin memuru bir megafon aldı ve uçağın divert edeceği bilgisini verdi.

Birmingham Havalimanı’nda 6 adet emercensi ekip arabası bekliyordu.

Havayolu sözcüsü; yolcuların uçaktan kapıda indirildiğini ve bekleme süresi içinde ikram yapıldığını söyledi. Ayrıca, daha ileri bir tarihte seyahat edebilmeleri için 100’er $ tutarında voucher dağıtıldığını sözlerine ekledi. Yolcular uçuşlarına başka bir uçakla devam ettiler

Geri
Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.