Alaçatı Havalimanı ihalesini grup uçuş okulu yaparak dünyaya pilot yetiştirecek

Alaçatı Havalimanı ihalesini grup uçuş okulu yaparak dünyaya pilot yetiştirecek

Alaçatı Havalimanı ihalesini alan Terminal Yapı, burada bir de uçuş okulu yaparak dünyaya pilot yetiştirmeyi hedefliyor. Grup bunun yanında Dragos’ta bir de konut projesi inşa ediyor.

Türiye’nin en popüler tatil beldelerinden Çeşme Alaçatı, havaalanına kavuşuyor. Alaçatı’da inşa edilecek havalimanının ihalesi nisan ayında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşti. İhalenin kazananı ise daha önce Urfa, Diyarbakır, Elazığ gibi çok sayıda askeri ve sivil havalimanına imza atan Terminal Yapı A.Ş. oldu. 24 ay yapım süresi olan havalimanın 2020’de genel havacılığa hizmet vermeye başlaması planlanıyor. Çeşme Havalimanı için 18 milyon 900 bin euro yatırım yapacaklarını söyleyen Terminal A. Ş Yönetim Kurulu Başkanı Alp Delimollaoğlu, buna karşılık havalimanını 25 yıl boyunca işleteceklerini ve bu süre boyunca cironun yüzde 20.20’sini devlete ödeyeceklerini söyledi.

PİLOT İHRAÇ EDECEĞİZ

Havalimanının hem özel jetlere hem de charter seferlere hizmet vereceğini ifade eden Delimollaoğlu, burada aynı zamanda bir de uçuş okulu kuracaklarına dikkat çekti. Türkiye’nin her yıl bin, dünyanın ise 20 bin pilot ihtiyacı bulunduğuna dikkat çeken Delimollaoğlu, “Çeşme iklim olarak eğitim uçuşları için çok uygun. Biz bu iyi uluslararası platformda yaparak, dünyaya pilot yetiştirmeyi planlıyoruz. Türkiye’nin ve dünyanın pilot ihtiyacının önemli bir kısmını biz karşılamak istiyoruz” şeklinde konuştu Terminal A.Ş.’nin grup şirketlerinden Resim Yapı AŞ’nin ise konut pazarında faaliyet gösterdiğini hatırlatan Alp Delimollaoğlu, şirketin son projesi Versus Dragos konusunda şu bilgileri paylaştı:

METREKARESİ 4500 LİRA

“Kentsel dönüşümün yoğun olarak yaşandığı ve İstanbul’un en değerli ilçeleri arasında gösterilen Kartal’ın sahil bölgesi Dragos’ta 230 konutluk bir proje inşa ediyoruz. Sahile 200 metre konumda ve Haziran 2019da teslimi yapılacak olan Versus Dragos’ta şu anda devam eden özel bir kampanyayla metrekaresi 4.500 TL den başlayan fiyatlarla evsahibi olma imkanı sunuyoruz.”

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments