Akçayoğlu Yeni Havalimanının Bilinmeyen Yönlerini Anlattı

Akçayoğlu Yeni Havalimanının Bilinmeyen Yönlerini Anlattı

İGA Havalimanları İnşaatı Genel Müdürü Yusuf Akçayoğlu, İstanbul Yeni Havalimanı’nın bilinmeyen yönlerinden bazılarını ilk kez anlattı.

İstanbul’da yapımı devam eden ve 3. havalimanı projesi olarak da bilinen İstanbul’un yeni havalimanının inşaatı son hızla devam ederken İGA Havalimanları İnşaatı Genel Müdürü Yusuf Akçayoğlu, İstanbul Yeni Havalimanı’nın bilinmeyen yönlerinden bazılarını ilk kez anlattı.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
xl Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
xl
Ziyaretçi
xl

1 nolu pist terminal binasina en uzak olan pist daha cok 3. safhada yapilacak 3, terminal’e hizmet vermesi dusunulen pist. Bu pisti kullanan ucaklar terminalin her iki yanindaki pistlere gore 5 km daha fazla taksi yapacaklar ve aktif olan terminale yakin pisti katetmek zorunda kalacaklar. Aktiv piste hic beklemeseler bile 12 dakika ekstra taksi yapmis olacalar. 3. pist yapilana kadar THY 1000 trafige ulasacagini dusunursek 6000 (500*12) dakika yani 100 saat fazladan taksi yapacak. Saatte ortalama 700 kg taksi yakitindan hesapla 70 ton ekstra yakit tuketilecek.Tonu ortalama 500 dolar eder 35000 dolar . 3. pist yapilana kadar 16 ay gececek… Devamını oku »