featured

Akasa Air 72 adet B737 MAX siparişi verdi

Hindistan’ın  SNV Aviation şirketi Akasa Air, filosunu oluşturmak için 72 tane 737 MAX uçak sipariş verdi. Liste fiyatlarıyla yaklaşık 9 milyar dolar değerinde olan sipariş, 737 ailesinin hızla büyüyen Hindistan pazarına hizmet etme adına önemli bir girişimdir.

2021 Dubai Airshow’da Akasa Air CEO’su Vinay Dube açıklamasında: “İlk uçak siparişimiz için Boeing ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz ve onlara Akasa Air’in iş planına ve liderlik ekibine duydukları güven için ayrıca teşekkür ediyoruz. Yeni 737 MAX uçağının, yalnızca uygun maliyetli, güvenilir ve uygun fiyatlı bir havayolunu değil, aynı zamanda bu anlaşmanın, Hindistan semalarındaki en genç ve en yeşil filoya sahip çevre dostu bir şirketi yönetme hedefimizi destekleyeceğine inanıyoruz.”

Akasa Air’in siparişi, 737 MAX ailesinden 737-8 ve yüksek kapasiteli 737-8-200 olmak üzere iki varyantı içeriyor. Tek koridorlu bir uçak için en düşük koltuk mili maliyetlerinin yanı sıra yüksek sevk güvenilirliği ve gelişmiş bir yolcu deneyimi sağlayan 737 MAX, Akasa Air’in dinamik iç pazarında rekabet avantajına sahip olmasını sağlayacak.

Akasa Air, 2022 yazından itibaren ticari uçuşlar sunmayı ve Hindistan genelinde artan talebi karşılamak için yeni 737 filosunu kullanmayı planlıyor.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ b siparis

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir