AIRLINEHABER YAZDI THY DAVA AÇMAYA KARAR VERDİ

AIRLINEHABER YAZDI THY DAVA AÇMAYA KARAR VERDİ

Airlinehaber yazdı, THY Stockholm’de buharlaşan 6 milyon Dolar için dava açıyor.

İlk kez airlinehaber sayfalarında okuduğunuz “THY’nin Stockholm bürosunda buharlaşan 6 milyon doları” ile ilgili yeni iddialar kafaları karıştırdı. THY’nin kayıp parasından sorumlu olduğu iddia edilen Stockholm eski Muhasebe Şefi Nevra Dölek’in yakın çevresinden edinilen bilgilere göre Dölek bu olayla ilgili olarak 2015 yılının Mart ayında merkeze çağrılmış. Dölek bu görüşmeden sonra tekrar Stockholm’e dönmüş ve 3 ay sonra da emekliliğini istemiş. Bugüne kadar da bu konu ile ilgili herhangi bir işleme muhatap olmamış. Airlinehaber’e ulaşan bilgilerde, THY eski Genel Müdürü Temel Kotil’in olayın üzerine gittiği ancak THY üst yönetiminden bazı isimlerin bu girişimleri engellediği de ileri sürülüyor.

THY’ye yakın kaynaklardan alınan diğer bir bilgi ise, konu ile ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığı ve ilgililer hakkında dava açılacağı yönünde. Tüm bu bilgilere göre airlinehaberin gündeme getirdiği yolsuzluk iddiasının doğrulandığını belirten THY kaynakları, bu sürede ilgililer hakkında hiçbir tedbir alınmamasının da anlaşılır olmadığını ifade ediyorlar. Aynı kaynaklar, THY Stockholm eski Müdürü Bilal Tezcan ile Ocak 2015’de görevi devrettiği Ömer Faruk Sönmez’in açılacak davada isimlerinin nasıl geçeceğinin izlenmesi gerektiğini belirtiyorlar. Olayda asıl dikkat çeken ise, halka açık bir şirket olan THY’nin yolsuzluk haberi konusunda sessiz kalması ve açıklama yapmaktan kaçınması.


Geri

5
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Anonim

Kimin ismi geçiyorsa tutuklanmaları gerekiyor bunlar böyle ahlaksızlar

heryerde aynı sorunlar var

haber üzerine thy dava açmaya karar veriyorsa vah o şirkete de yönetenlerine de ! bu ve benzeri olaylar hemen her dış istasyonda var olan şeyler ! kendi atadıkları adamların yolsuzlukları ortaya çıkmasın diye ellerinden geleni yaptılar ama nafile ! gerçeklerin, bir gün ortaya çıkmak gibi bir kötü yanı var !

Haber

Nevra Hanim yillarca mali musavir olarak bir Turk bayanla calisti. Bir ofisi dahi olmayan bu Musavir evinden g-mail hesabiyla Isvec gibi bir ulkenin muhasebesel islemlerini yapiyordu. Yolsuzluk ile ilgili ilk teftis Stockholm ofisine gittigi zaman bu musavir daha fazla Turk Hava Yollari ile calismak istemedigini bildirmis ve gorusmeye dahi gelmedi.
Buna ek olarak Nevra Hanim yillarca Isvec’te Turk asilli olan avukat Sadik Kutlu ile merkez onayini almadan calisti. Yillarca avukat Sadik Kutluya onay olmadan odeme yapildi.

Haber

Nevra Hanim yillarca mali musavir olarak bir Turk bayanla calisti. Bir ofisi dahi olmayan bu Musavir evinden g-mail hesabiyla Isvec gibi bir ulkenin muhasebesel islemlerini yapiyordu. Yolsuzluk ile ilgili ilk teftis Stockholm ofisine gittigi zaman bu musavir daha fazla Turk Hava Yollari ile calismak istemedigini bildirmis ve gorusmeye dahi gelmedi. Buna ek olarak Nevra Hanim yillarca Isvec’te Turk asilli olan avukat Sadik Kutlu ile merkez onayini almadan calisti. Yillarca avukat Sadik Kutluya onay olmadan odeme yapildi. Personele odenen fazla mesailerde unutulmamali. Stockholm ofisinde calisan lokal ve merkez tayinli bir cok personel yillarca maaslarindan daha fazla measi odemesi aldilar.( Personel ofise… Devamını oku »

TK

Kendi evlerini alarak banka kredilerini sirketin yaptigi kira yardimlariyla odeyerek ev sahibi olan sef ve mudurler hakkinda da arastirma yapilmali. Bu konuyla ilgili istanbul ust yonetime defelarca bilgi verilmesine ragmen konunun uzeri ortuldu. Iskandinavyada bu sayede ev sahibi olan mudur ve sefler bulunmakta.