featured

226 yolcusu olan uçakta motor arızası… Uçak indikten sonra lastik patlattı

 

Delta Airlines’e ait Boeing 767 uçağı 226 yolcu ile Adolfo Suárez Madrid-Barajas havaalanından New York’taki John Fitzgerald Kennedy’ye (JFK) gitmek için kalkış yaptı.

226 yolcu ile havalanan Delta Airlines’ın Boeing 767, DL 127 sefer sayılı uçuşu Adolfo Suárez Madrid-Barajas havaalanından kalkışından kısa bir süre sonra pilot motorlardan birinde bir arıza tespit etti ve kontrol kulesi ile temasa geçerek iniş izni istedi.

İniş izni verilen uçak geri dönüş yaparak havalimanında kullanılmayan yardımcı bir piste sorunsuz olarak iniş gerçekleştirdi.

Delta Airlines uçağında iniş takımı lastiği patladı

Havalimanı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada iki şehir arasında 5700 kilometreden fazla yol kat etmesi gereken uçakta bulunan yakıtın ağırlığından dolayı diye iddia (!) edilen neden kaynaklı uçak çekilirken iniş takımı lastiğini de patlattı.

226 yolcu terminale transfer edilerek uçak onarılana kadar uçuşun iptal edildiği bildirildi.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ X5LKMFKJIZH65HYC323XBUUXZU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir