10 günde 70’e yakın uçak seferi iptal oldu

10 günde 70’e yakın uçak seferi iptal oldu

Diyarbakır’ı 10 günden bu yana etkisi altına alan yoğun sis, kentteki hava ve kara ulaşımı olumsuz yönden etkiledi.

Diyarbakır’ı 10 günden bu yana etkisi altına alan yoğun sis, kentteki hava ve kara ulaşımı olumsuz yönden etkiledi. Sisten dolayı Karayollarında zaman zaman maddi hasarlı trafik kazaları yaşanırken, Diyarbakır Havalimanında da uçak seferleri iptal edildi. Alınan bilgiye göre, 7 günde 70’e yakın çeşitli firmalara ait yolcu uçağı iptal edilirken, Diyarbakır’a inemeyen bazı uçaklarda çevre illerin havalimanlarına indi.

10 günden bu yana Diyarbakır’ın merkez ilçelerinde akşam ve gündüz etkisini göstermeye devam eden sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 10 ile 50 metreye düşerken, hava ve kara ulaşımında aksamalara yol açtı.

70’E YAKIN UÇUŞ İPTAL EDİLDİ

Yoğun sis hava ulaşımını da olumsuz yönden etkiledi. Diyarbakır havalimanında yapılması planlanan iç ve dış seferlerin büyük bir çoğunluğu iptal edildi. Diyarbakır havalimanına inemeyen ya da kalkamayan uçakların bazıları çevre illerdeki havalimanlarına yönlendirilirken, yolcular otobüslerle taşındı.

Son 1 haftada etkisini hissettiren yoğun sisten dolayı, Diyarbakır’dan dış seferler KKTC ve Suudi Arabistan başta olmak üzere iç seferler İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’ya yapılması planlanan 70’e yakın uçak seferi iptal edildi.

SİS YARIN YERİNİ YAĞMURLU HAVAYA BIRAKIYOR

Meteoroloji verilerine göre; Diyarbakır’da çarşamba günü sis yerini yağmura bırakacak. Yağışın hafta sonuna kadar devam edeceği öğrenildi.
İşte; Diyarbakır için 4 günlük hava durumu:
3 Ocak Çarşamba: 8 derece
4 Ocak Perşembe: 4 derece
5 Ocak Cuma: 2 derece
6 Ocak Cumartesi: 8 derece

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir