ZORUNLU İNİŞ YAPAN UÇAKTAN NE ÇIKTI ?

ZORUNLU İNİŞ YAPAN UÇAKTAN NE ÇIKTI ?

Kanada Quebec Mirabel’den 2 kişi ABD federal mahkemesi tarafından tutuklandı. ABD Ohio yetkilileri, Amerika’ya mecburi iniş yapan küçük uçakta 90 kg. kokain bulunduğunu belirtti.
Kayıtlara göre; uçak Ohio University Havaalanı’na Çarşamba öğleden sonra indi. Piper PA-31 tipi uçak Sylvain Desjardins adına, Quebec güneybatı kasabası Lachute’de kayıtlı. 47 Yaşındaki Desjardins ve yanındaki kişi uçaktaydı.
Yakalandıktan sonra sorguya alınanlar, dağıtmak üzere 5 kg.ın üzerinde kokain bulundurmakla suçlandı. Perşembe günü Ohio güneyindeki ABD Bölge Mahkemesinde açılan cezai şikayet uyarınca, Piper PA-31 tipi bir uçağa, Bahamalar’ın 18 mil uzağındaki bir havaalanında el konulduğu belirtildi.
Uçağın Ont. Windsor’a gitmek için bir uçuş planı mevcuttu ama Ohio’a divert etmek zorunda kalmıştı. Böylece hiç beklenmedik inişle kokain ele geçirildi. Yapılan aramada, 132 paket (her biri yaklaşık 1 kilo ağırlığında) kokain bulundu.
Dispeç ofis; uçağın kuyruk tescil no.sına dayanan havacılık kayıtlarının incelendiğini, Kanada ile Bahamalar arasında uçarken, ABD hava sahasına girmiş olduğunu bildirdi. Bunun yanı sıra, pilot Desjardins’in uyuşturucu kaçakçılığına ilişkin mahkumiyetlerini sıralayan sabıka kaydı mevcut.
1998 yılında, eroin ticareti iddiası ile Montreal mahkemesinde, suçlu bulunarak 2 yıl hapis cezasına çarptırılmış.
2002 yılında; St-Jérôme merkezli RCMP-Kanada Kraliyet Atlı Polis  müfrezesinin soruşturması sonunda, marihuana (esrar) yetiştirme operasyonu ile ilgili olarak suçlanarak tutuklanmış.
2 Yıl sonra, bu kez, 30 Kasım 2004’te, esrar üretimi ve bununla ilgili mülk sahibi olmak suçundan dolayı sorgulanmış. Suçunu itiraf ettikten sonra, 2005 yılında 14 ay hapis cezasına çarptırılmış.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.