Zarar beklentilerin üstünde

Zarar beklentilerin üstünde

Halk Yatırım, THY hedef fiyatını 16,90 TL’den 15,10 TL’ye revize etti.

Halk Yatırım, konu ile ilgili  raporunda, THY için ‘TUT’ tavsiyesini koruduklarını kaydetti.

Raporda şu değerlendirme yapıldı:

“Beklentilerin üzerinde net zarar. Türk Hava Yolları yılın ilk çeyreğinde, beklentimiz olan 780,0 milyon TL ve ortalama piyasa beklentisi olan 662,3 milyon TL net zararın üzerinde 1.253 milyon TL  net zarar açıkladı. Beklentimizin üzerinde gelen net zararda beklentimizin altında gelen operasyonel karlılık rakamı etkili oldu.

TUT tavsiyemizi sürdürüyoruz. Beklentilerin üzerinde gelen net  zarar rakamından dolayı finansal sonuçların hisse performansına  etkisinin negatif olacağını düşünüyoruz. Sonuçların ardından,

TFRS16’nın da etkisiyle 2019 yılı FAVÖK tahminimizi %9,2 artışla 2.276  mn USD seviyesine yükseltmemize rağmen net borç rakamı tahminimizi de  yukarı yönlü revize etmemiz neticesinde THYAO için 12 aylık hedef  fiyatımızı 16,90 TL’den 15,10 TL’ye revize ediyor, TUT tavsiyemizi  sürdürüyoruz.” açıklaması yapıldı.

Yasal Uyarı : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Geri

5
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bakkk

Sabah 4:30’da kalkıyor,5,10da servise biniyoruz yol min 1 saat sürüyor hangarı görüyoruz yapılan yol planı bu işi 15 dk daha uzatıyor neyse diyor yola bakıyoruz moral motivasyona dair ilk darbe jandarmadan geliyor servis çeviriliyor TK personeline ID personel kart soruluyor içeride turnikelerin orada aranmayacakmış gibi neyse servis duruyor iniyoruz asgnin oradan turnikeden geçicez 1 defa okut yok yemedi 2 defa okutuyoruz moral motıvasyon -2(eksi 2) ardından soyunma dolaplarına iniyor oradan wc’ye geçmek istiyorum it bağlasanız durmaz lağım kokusu havalandırma yok yalnız 7 wc iki vardiya dönüşümü toplam 1000 kişi sirkulasyon wc sırası bekleniyor moral motivasyon -3 giyinip hava tarafına çıkıyoruz… Devamını oku »

Bakkk

Ring sıkış tıkış gidiyorum moral -4 hangar kapılarını bir türlü kapattıramadık içeri yapılan planlar şaka gibi hiç yoksa herkes bir sefer soğuk aldı buradaki esintiden neyse moral bozmaya gerek yok bi çay içelim 1000 kişilik uğrak noktaya 7m2 çay odası tebrik ediyorum dinlenme alanına dair hiçbirşey yok hangarda teknisyeniz diyoruz soğuk sıcakta calısıcaz ee bu koku da ne lağam kokuyo hangarın dışı nerede patlak var bılmıyoruz moraller -5 neyse diyip iş bittikten sonra su içelim oda ne içme suyu yerine musluk suları arıtma cihazlarına bağlanmış tebrıkler yaptığınız hesap tutmadı mıllet zehırlenmek uzere bu zılletten -6 morall neyse yemekhaneye gidelim de… Devamını oku »

Bakkk

Binlerce insana bukadar değer gosterılmıs ve bunları ben tebrik ediyorum bukadar güzel kaynağı nasıl daha kötü kulllanılabılirdi onu göstermiş birileri.Gördüğünüz üzere iş ortamından önce isg kuralları gereği bize bir yaşam alanı sunulmamış.Yazık

neye bakalım ?

Haklısınız da işçi,emekli,çalışanlar olarak yıllardır kime oy veriyorsunuz? Buralarda yazıp,çizerek hiçbir şeyi değiştiremezsiniz,kimsenin umurunda değilsiniz öyle olsaydı bu sorunları yaşamazdınız. Sizleri ezenlere,hakkınızı yiyenlere,sömürenlere birlik olup,tepki veriyor musunuz? Yapmıyorsunuz o zaman da sızlanmayın lütfen.

uzucu

yeni yapilan birseyde eskisinde olanlar geliştirilir. bu butun dunyada boyledir. Mustafa kemal Atam huzur icinde yat Allah rahmet eylesin. senin yillar once oncu oldugun havacilik sektorunden yediği kapa pisleyen yuzlercesi ve bizler ekmegini yedik. bu ülkede hala yemege devam ediyor ama birilerinin cebi dolsun diye yapilmadiysa neden bu kadar eksik ve sikayet var ? yazik yazik…