Yurt dışı çıkış harç miktarı komisyonda kabul edildi

Yurt dışı çıkış harç miktarı komisyonda kabul edildi

Yurt dışı çıkış harç miktarı 50 liraya çıkarılacak.

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Düzenlemeyle yurt dışına çıkış yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından çıkış başına alınan harç miktarı 15 liradan 50 liraya çıkarılacak. Bu miktarın 3 katına kadar artırılması konusunda Cumhurbaşkanına yetki veriliyor.

Yurt dışı çıkış harcının çıkış başına Cumhurbaşkanınca 15 liradan düşük bir miktar belirlenmesi halinde belirlenen miktar Toplu Konut İdaresine (TOKİ) aktarılacak, kalan miktar genel bütçeye gelir kaydedilecek.

Kanun teklifi TBMM’de görüşülecek.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Can

Çok eğleniyoruz, lütfen hep bu şekilde mehteri vermeye devam edin..

ercument

dikkat ederseniz bu parti kendi seçmenine dokunmayan zamlar yapıyor. içki zammı sigara zammı yurtdısından alısverise getirilen vergi şimdi de bu çıktı.
neyse devam edin.istanbul secımlerı sızı akıllandırmadı anlasılan

Akın

Ne alaka AKP seçmenleri seyahat etmiyor mu? Bırakın artık şu gerici – ilerici ayrıştırma zihniyetini. Bir yanlışlık varsa herkes için vardır. Bu zam da tüm vatandaşların kesesi için zorlayıcıdır. 80 milyonluk toplumda seçmene nokta atışı yasalar kanunlar çıkaramazsınız. Bireye yönelik hata yapma lüksü ebeveynlerinizde olduğu için bunları söylediğinizi düşünüyorum. Saygılar…