featured

Yunanistan’ın SKY Express’i hub operasyonlarına başladığını açıkladı

Yunanistan SKY Express , Almanya, Fransa ve Hollanda’ya yeni direkt uçuşların yanı sıra dört iç hat noktasının eklenmesiyle Girit adası Kandiye üssünden hub operasyonlarına başladığına duyurdu. Bundan önce SKY, ana bağlantı merkezi olarak Atina’yı kullanmıştı .

Ağ Planlama ve Fiyatlandırma Müdürü Vassilis Krasanakis yaptığı açıklamada, “SKY Express için hedefimiz, tüm ülke için beklentiler ve fırsatlarla dolu iletişim kanalları başlatmaktır. Şimdiye kadar yaptığımız gibi Yunanistan’ın geri kalanı ve aynı zamanda Orta Avrupa ile birlikte, Girit’i özerk bir turistik gelişme kutbu olarak destekleme kararlılığımızın pratik kanıtı. İyi zamanlanmış planlamamızı da göz önünde bulundurarak, Temmuz ve Ağustos aylarının çok iyi trafik seviyelerinde hareket edeceğini ve premium yolcuların girişi ile sezonu uzatma hedefimize ulaşacağımızı tahmin ediyoruz” dedi.

Yunan taşıyıcı 22 Haziran’da beş A320-200N’den birini kullanarak Girit’ten Almanya’nın Hamburg kentine haftada iki kez seferlere başladı. Dortmund uçuşları önümüzdeki ay başlayacak. Ayrıca 9 Temmuz’da Kandiye’den Paris CDG’ye direkt seferler başlatacak ve ardından Fransa’nın Nantes , Lyon St. Exupéry ve Lille şehirlerine uçuşlar başlayacak.

Kandiye ve Amsterdam Schiphol arasındaki üçüncü yeni uluslararası rota 11 Temmuz’da başlayacak.

Girit’ten 15 Haziran’da başlayan yeni yerel hizmetler arasında Volos , Atina, Rodos ve Selanik yer alıyor.

SKY Express şimdi Yunanistan’daki Kandiye’nin en büyük ağına ve yeni rotalarla büyüyen bir uluslararası ağa sahip olduğunu iddia ediyor. Toplamda dokuz ülkede 48 destinasyona hizmet veriyor. KLM Royal Dutch Airlines, Air France, Qatar Airways, MEA- Middle East Airlines ve Cyprus Airways ile interline anlaşmaları bulunmaktadır.

Havayolunun filosu, sırasıyla Aviation Capital Group ve Griffin Global Asset Management’ten  kiralanan beş A320-200N ve beş ATR42-500’den oluşuyor. SKY Express, Ioannis Grylos tarafından kurulan ve sahip olunan IOGR şirketler grubuna aittir.

Grubun operasyonlarının çoğu, hem SKY Express ile uçuş, hem de Skyserv ve Swissport SUD ile yer hizmetleri sağlayıcısı olarak havacılık endüstrisindedir. IOGR Grup ayrıca turizm, lojistik ve zeytinyağı ihracat pazarında da faaliyet göstermektedir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir