featured

Yunanistan’dan Rus turistlere şartlı ‘evet’

Yunanistan, 7 Eylül’den Rus turistleri ülkeye kabul etmeye başlayacak ancak bazı şatları var.
Yunanistan, Rus turistlerin sınırları şartlı olarak açıyor. Rusya’dan haftada 500 turist kabul edecek olan Yunanistan, bir dizi şart öne sürüyor.
Gazetem.Ru’ da yer alan haber göre, açılacak sınırlardan haftada 500 Rus vatandaşı, koronavirüs testinin negatif olması ve otel turu olması durumunda Yunanistan’a girebilecek.

Resmi karar yayınlandı

“Koronavirüs COVID-19’un yayılmasını sınırlandırmak için kontrollü giriş önlemlerinin, seçici laboratuvar kontrolünün ve Rusya Federasyonu’nun daimi sakinleri için geçici kısıtlamaların uygulanması” adlı karar resmi Yunan hükumeti internet sitesinde yayınlandı.
Karar ne zamana kadar geçerli olacak?
Yunanistan hükumetinin Rus turistler için aldığı karar 7 Eylül 00:01 ile 21 Eylül 23:59 tarihleri arasında geçerli olacak.Haftada 500 Rus vatandaşı, Atina, Selanik ve Kandiye havalimanları üzerinden yalnızca hava yoluyla Yunanistan’a girebilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    Salakkkkkkk…
    Bak bize ne test istiyoruz ne sayı sınirlaması…Her hafta yüzbinlerce geliyor…Hemde ulkelerinde gunluk vaka sayisı 5.000 iken.
    Sonra kalkıp bizde sayi 1.500 olunca düğün dernek iptal ediyoruz…Çünkü biz halk olarak kendi kendimize uretiyoruz virüsü..Yoksa gelen onca ülkenin yüzbinlerce turisti sütten çıkmış ak kaşık…

    Cevapla