Yozgat Havaalanı’na verilen isim şok etkisi yarattı

Yozgat Havaalanı’na verilen isim şok etkisi yarattı

Yozgat’a yapılacak olan havaalanına Çorum ili sınırları içerisinde yer alan Hitit medeniyetinin başkentliğini yapmış “Hattuşa”nın isminin verilmesi kentte adeta şok etkisi yarattı.

Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde de “Hattuşa Havalimanı” olarak adlandırılan havaalanı ile ilgili olarak gazetemizde yer alan habere okurlardan büyük tepki geldi.

İşte o okur yorumlarından bazıları: “Japonya’da bir turist kafilesi Hattuşa Havaalanı diye internetten bakar, hop doğru Yozgat sınırları dâhiline uçakla gelir, iki üç gün Yozgat otellerinde kalırlar, Boğazkale’yi ziyaret eder ve aynı uçakla çeker giderler. Bu arada sanayii şehri güya zengin Çorum ne yapar acaba?”

“Hey Çorum! Akif Gülle’n yok ki Amasya kriterlere uysun, Cemil Çiçek’in yok ki Yozgat havaalanı için icap eden kriterlere uysun! Hey Çorum! Senin kimin var ki havaalanın olsun!”

“Çorum’u da Yozgat’a ilçe olarak bağlasınlar tam olsun….ÇOK YAZIK.”

“Bir afiş gördüm üstünde “Çorum Dünyanın Merkezi” yazıyor. Nasıl bir merkez bu anlamadım, ne havaalanı, ne tren yolu, ne de otobanı var. Öyle yüksekten uçmasalar iyi olur, çünkü her şey (hiçbir şey) ortada.”

“Yapılacak havaalanlarında küçük iller bile var, sanayisi gelişen ilimizin hâlâ hava alanı yok.”


Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Çorumlu

Çorum’a havaalanı şart, Hattuşa ismi de Çorum’a aittir, bu böyle bilinsin!