featured

Yolcunun Gaz Çıkarması,Uçağa Acil İniş Yaptırdı

Transavia Havayolları’nın Dubai-Amsterdam seferini yapan uçağında ilginç bir olay yaşandı. Bir yolcunun sürekli gaz çıkarması yüzünden başlayan tartışma sonunda kavgaya dönüştü.
Pilotlar bunun üzerine Viyana Havalimanı’na acil iniş yaptı. Havalimanında kavgaya karışan 4 kişi polis tarafından uçaktan indirildi ve gözaltına alındı. Uçakta olay çıkaran yolcular hakkında dava açılacağı bildirildi.

Metro raporları tarafından havayolu mürettebatının, şikayetlerden sonra yolculara yardım etmediği iddia ediliyor. Raporda bu durumun yolcular arasında kavga çıkmasına yol açtığı ifade edildi. Pilottan gelen uyarıya rağmen anlaşmazlık devam etti ve uçak Viyana Havaalanına acil iniş yaptı.

Metro raporuna göre polis uçağa indikten sonra olaya müdahale edildi ve pilotun rapor ettiği iki kadın ve iki adamı uçaktan çıkartıldı.

25 yaşındaki bir hukuk öğrencisi olan Nora Lacchab, uçaktan bu şekilde çıkartılmayı “aşağılayıcı” olarak nitelendirdi.

Lacchab’ın De Telegraph’a ifadesine göre “kavgaya karışan yolcuların kim olduğuna dair hiçbir fikrimiz yoktu, aynı sırada oturuyorduk ve kötü bir şansa sahiptik ve bir şey yapmadık. Tek söyleyeceğim, mürettebatın gerçekten kışkırtıcı davranmasıydı’’ şeklinde açıklama yaptı.

Dört yolcunun tamamı suçlanmadan polis nezaretinde serbest bırakıldı. Ancak, gelecekte Transavia Havayollarında uçmaları yasaklandı.

Transavia Havayolları açıklamasında “Mürettebatımız güvenli bir uçuş sağlamalıdır. Yolcular risk oluşturduğunda derhal müdahale ederler. Personelimiz bunun için eğitildi. Sınırları ve nerede müdahale edilmesi gerektiğini çok iyi biliyorlar. Bu açıklama ile Transavia Havayolları kokpit ve kabin personelinin arkasında durmuş olduğu görüldü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir