Yolcuların Yemeklerinden Yiyen Hostes İşten Atıldı.

Yolcuların Yemeklerinden Yiyen Hostes İşten Atıldı.

Çin’de faaliyet gösteren bir havayolu şirketinin uçuşunda çekilen görüntülerde, hostesin yolculara ikram edilen yemeklerin tadına baktığı görülüyor.

Uçuş görevlisinin sosyal medyada yayınlanan görüntüleri işten atılmasına sebep oldu. Çin’de yaşanan olayda bir hostesin uçuş sırasında yolcular için hazırlanmış yemekleri servis edilmeden önce yediği görülüyor. Urumqi Air adlı havayolu firması görüntüleri doğrulayarak çalışanın işten uzaklaştırıldığını açıkladı.

Urumqi Air isimli havayolu firmasına ait bir uçak çekilen görüntüler tepki topladı. Videoda bir hostesin yolculara ikram edilecek olan yemeklerin tadına baktığı görüldü.

BİRER ÇATAL ALIYOR

Kuzeybatı Çin’in Yinchuan şehrine bir inen uçakta çekildi belirtilen görüntülerde hostes, sıralanmış yiyeceklerden birer çatal alarak tadına bakıyor, sonra ise yediği anlaşılmasın diye boşlukları kapatarak yiyecekleri düzeltiyor.

UÇUŞLARDAN ÇEKTİLER

Çin’in en büyük sosyal medya sitesi Weibo kullanıcıları, bu durumun hijyen standartlarına aykırı olması sebebiyle havayolu şirketinden bir açıklama beklediklerini yazan mesajlar attılar. Bunun üzerine havayolu şirketi, ilgili personelin açığa alındığını ve tün uçuşlardan çekildiğini bildiren bir açıklama yayınladı.

ARKADAŞI ÇEKMİŞ

Şirket açıklamasında, yemeklerin yolculara teslim edilemeyen, kalmış yemekler olduğunu ileri sürdü. Ancak yine de bunun bir protokol ihlali olduğu ve artık yemeklerin tasfiye edilmesi gerektiği bildirildi. Görüntülerin uçaktaki bir başka hostes tarafından çekildiği öğrenildi. (Haberler)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.