YOLCU,GÜMRÜKÇÜ VE POLİS ÜÇLEMESİ

YOLCU,GÜMRÜKÇÜ VE POLİS ÜÇLEMESİ

Havalimanlarında gümrük kurallarına uymayanların başı dertten kurtulmuyor. Son örnek Dubai’den.

Kayıtlara göre, lokal saat ile 08.30’da kalkması beklenen uçak için yolcular kabinde 4 saat bekletildi. Teknik sorun nedeniyle yolculara uçuşun iptal edildiği ve Dubai Havalimanı yakınında bir otelde konaklama önerisi getirildi. Avustralya’ya gidecek transit yolculardan biri, gümrük müfettişleri tarafından x-ray bagaj araması istenince, bagajını tarama makinesine koymayı reddetti. Uzun bir yoldan geldiğini, tekrar tekrar aranmış olduğunu söyledi. Hem yorgun hem de sinirliydi.

Gümrük denetçileri, polis memurlarını çağırdı. Polis sorgulamak için ofise götürme gerekçesi ile kelepçe takmak istedi. O da polisi gömleğinden yakaladı ve kelepçe takılmasını engellemeğe çalıştı. Çıkan kargaşa sırasında, ikisi de yere düşerken, polis dizinden ve ayak bileğinden yaralandı.

Saldırı ve görev başındaki memurun yaralanması nedenleriyle savcılar şüpheliyi suçladı. Avustralya’lı özür diledi. Hipertansiyon çektiğini ve stresli olduğunu söyledi.
Avustralya’lı transit yolcu, suçlamayla yüzleşmek için mahkemede değildi ancak görevli hakim 22 Ekim’de bir karar verecek.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.