Yolcu valizinde maymun cesetleri bulundu

Yolcu valizinde maymun cesetleri bulundu

ABD’nin Massachusetts eyaletinde bulunan Logan Havalimanı’na iniş yapan bir yolcunun valizinde yapılan incelemede, şok edici bir keşif yapıldı. Gümrük ve sınır koruma köpeği, rutin kontrol sırasında yolcunun valizinde kurutulmuş balık taşıdığını tespit etti ancak daha sonra daha ürkütücü bir bulguya rastlandı: valizde susuzluktan kurumuş maymun cesetleri bulundu.

Yolcu, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden ABD’ye gelmişti ve valizinde taşıdığı şeyler arasında kurutulmuş balık olduğunu beyan etmişti. Ancak gümrük ve sınır koruma ekipleri, valizdeki balıkla sınırlı kalmayıp maymun cesetlerini de tespit etti. Yolcu, maymunları “kendi tüketimi için” ABD’ye getirdiğini savundu.

Gümrük ve Sınır Koruması Liman Müdürü Julio Caravia, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “ABD’ye yaban eti getirmenin yarattığı potansiyel tehlikeler oldukça gerçek. Ebola virüsü de dahil olmak üzere pek çok hastalığa neden olabilecek mikropları taşıyabilirler.” Caravia, bu tür durumların önüne geçmek için sıkı denetimlerin devam edeceğini vurguladı.

Bu olay, biyolojik tehlikelere yol açabilecek ciddi riskleri gözler önüne serdi ve gümrük ve sınır koruma ekiplerinin önemli bir rolü olduğunu bir kez daha hatırlattı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir