Yolcu Transfer Aracı Apronda Alev Aldı

Yolcu Transfer Aracı Apronda Alev Aldı

Hindistan’ın Chennai havaalanında IndiGo yolcu transfer aracı apronda alev aldı. Hint medyası yangın personelinin yangını kontrol etmek üzere bölgeye ulaştığını bildirdi.

Kaza, transfer aracının yolcu bıraktıkmasının ardından terminale dönüşünde yaşandı. Kaza esnasında otobüste yolcu bulunmamasının büyük bir şans olduğu, dolayısıyla kazada yaralanan olmadığı bildirildi.

Geçtiğimiz cumartesi günü 160 yolcusuyla Bombay-Delhi seferini gerçekleştirecek olan  IndiGo Havayolları uçağı kalkıştan 20 dakika sonra Mumbai havaalanına dönmüştü. Financial Express raporuna göre, pilotun dönüş kararına uçağın yakıt sistemindeki sızıntı sebep olmuştu.

Bu olaydan birkaç gün önce de, yine bir IndiGo uçağı Delhi havalimanında 173 yolcusuyla yakıt sızıntısı yaşamış ve kalkışı iptal ederek parkura geri dönmüştü.

Olayın, Bombay, Kamala Mills’deki Ticaret Odası binasında bulunan One Above isimli barda çıkan ve 14 kişinin ölümü, 21 kişinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan büyük yangından az sonra gerçekleşmesi yerel basında dikkat çeken bir başka detay oldu.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments