YOĞUN SİS UÇAK SEFERLERİNİ AKSATTI

YOĞUN SİS UÇAK SEFERLERİNİ AKSATTI

Erzurum’da etkili olan yoğun sis, kara ve hava yolu ulaşımında aksamalara neden oldu. Sis ve buzlanma nedeniyle meyanda gelen 30’a yakın kazada çok sayıda vatandaş yaralandı. Erzurum Havalimanı’na sis nedeniyle iniş yapamayan uçaklar Erzincan Havalimanı’na yönlendirildi.

Uzun süredir Sibirya soğuklarının yaşandığı Erzurum’da hava sıcaklıklarının artması ile birlikte şehir merkezini sis kapladı. Yüksek basıncın etkisi ile nem oranı yüzde 96’yı bulunca göz gözü görmedi. Binaların bile sisten görünmediği kent merkezinde, karayollarında da sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 10 dereceyi bulduğu Erzurum’da sisin gün boyu etkili olması bekleniyor.

 

Erzurum’da yoğun sis uçak seferlerini aksattı

Yoğun sis nedeniyle İstanbul ve Ankara’dan Erzurum’a yapılacak uçak seferlerinde aksamalar yaşandı. Dün akşam saatlerinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından Erzurum’a gelen ‘Ağrı’ isimli uçak, pisti 2 kez pas geçerek büyük tehlike atlattı. Bunun üzerine uçak Erzincan Havalimanına yönlendirildi. Erzincan Havalimanına iniş yapan uçaktaki yolcular gece saatlerinde karayoluyla Erzurum’a getirildi.

Çığ uyarısı

Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü uzmanları, bugün Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinde aralıklı hafif kar yağışı etkili olacağını bildirdi. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyredeceğini belirten uzmanlar, dik ve eğimli yamaçlarda ’çığ’ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini vurguladı. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

avatar
500

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.