Yılın ilk 6 ayında 5 bin kayıp eşya…

Yılın ilk 6 ayında 5 bin kayıp eşya…

Antalya Havalimanı her yıl milyonlarca yolcuyu ağırlarken binlerce de kayıp eşyanın merkezi oluyor. Yılın ilk 6 ayında 5 bin kayıp eşyanın bin 200’ü sahiplerine teslim edildi.

Uçak yolcuları, uçuş stresi ve telaş gibi birçok nedenden dolayı eşyalarını havalimanı sınırlarında unutabiliyor veya kaybedebiliyor. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin kullandığı Antalya Havalimanı’nda unutulan eşyaların muhafaza edildiği kayıp eşya odası dolup taşıyor. Sahibi bulunamayan eşyalar, 6 ayın sonunda imha ediliyor.

Fraport TAV Antalya Havalimanı Operasyon ve Güvenlik Direktörü Veli Ilgaz Arnaz, bulunan her eşyanın kayıt altı- na alınarak muhafaza edildiğini söyledi. Arnaz, “Maddi değeri yüksek telefon, dizüstü bilgisayar, fotoğraf makinesi, değerli saat ve takıların sahiplerine geri dönüşümü daha hızlı. Maddi değeri yüksek olan eşyaların sahipleri bize ulaşmayı seçiyor” dedi. Arnaz, “2018’de 9 bin 500 eşyayı teslim aldık. Bunların 4 bin kadarını sahiplerine ulaştırdık. 2019 yılının ilk 5 ayında 3 binin üzerinde buluntu eşya tespit edildi ve bin 200’ünün sahibine ulaşarak iadesini yaptık. 6 ay bekleme süresinin ardından alınmayan eşyalar imha ediliyor” diye konuştu.

antalya airport lost and found ile ilgili görsel sonucu

2337 OYUNCAK SİLAH

2019’un ilk 6 ayında 2 bin 337 oyuncak silah, 26 bin 818 sivri, delici ve kesici alete el konulduğunu kaydeden Arnaz, “Oyuncak silahların arasında gerçeğine çok benzeyenleri tutun da sıkışmış havayla çalışan airsoft silahlar da bulunuyor. Bu tür oyuncaklar insana zarar vermese bile yolcuların panik yaşamasına neden olabilir. Bu nedenle silaha benzer hiçbir oyuncağın geçmesine izin vermiyoruz” ifadelerini kullandı.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.