Yasaklı bölgede uçurulan drone yetkilileri harekete geçirdi

Yasaklı bölgede uçurulan drone yetkilileri harekete geçirdi

İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yapmak için alçalan uçağın pilotu, hava sahası üzerinde bir drone görünce durumu kuleye bildirdi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yapmak için alçalan uçağın pilotu, hava sahası üzerinde bir drone görünce durumu kuleye bildirdi. Yasaklı bölgede uçurulan drone’u bulmak için yetkililer araştırma başlattı.

Ataköy-Florya istikametini kullanarak akşam saatlerinde piste iniş için alçalan uçağın pilotu, 2 bin 500 mil seviyelerinde ve 270 metrede drone gördüğü kuleye aktardı. Pilotun verdiği rapor üzerine kule iniş için hazırlanan diğer uçaklara da konu hakkında bilgi vererek drone’un görüldüğü konum bilgisini aktardı. Pilot ve kule görevlisi arasında yaşanan diyaloglar da telsiz konuşmalarına yansıdı.

-KULE:Bir durumdan kasıt nedir efendim

-PİLOT:Drone Drone

-KULE:Drone alındı.

Bu arada Uçakların iniş ve kalkış güzergahı üzerinde uçurulan drone’un bulunması için çalışma başlatıldı. Ekiplerin tarafından yapılan incelemelerde ise drone bulunamadı.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Top Air Mağdur ATPL öğrencileri
2 yıl önce

Sayın Airline Haber Yetkilileri

TopAir uçuş okulu mağdur öğrencileri olarak sizden yardım istiyoruz. 2 haftadır hiç bir PPL öğrencisine uçuş yazılmıyor. Uçaklar yerde ve hocalar maaş almadıkları için ayrılmışlar. Yönetime ulaşamıyoruz. Okul iflas etmiş diyorlar.

Top Air
1 yıl önce

Ali denen bir adam egolarıyla ßirketi bu duruma getirdi.

Topair magduru
1 yıl önce

Son iki aldır uçuş yok kimse ogrencileri önemsemiyor dolandırıldık