Yapımı ve Tadilatı Devam Eden Havalimanlarında Son Durum

Yapımı ve Tadilatı Devam Eden Havalimanlarında Son Durum

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, yapımı devam eden havalimanlarında gelinen son noktayı ve gelişmeleri paylaştı.

“TRABZON YENİ HAVALİMANI” PROJE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yapımı devam eden havalimanlarında gelinen son noktayı aktaran Uraloğlu, Çukurova BölgeselYozgat ve Bayburt – Gümüşhane Havalimanlarının inşa çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade etti.

Uraloğlu, Trabzon Yeni Havalimanı proje çalışmalarının da sürdürüldüğünü belirterek, “Bunların yanında giderek artan yolcu ve yük sayıları göz önüne alındığında yolcu ve yük taşıma operasyonlarının emniyetle ve aksamadan yapılabilmesi için canla başla çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

ANTALYA HAVALİMANI YOLCU KAPASİTESİ 80 MİLYONA ÇIKACAK

Dünyanın önemli turistik merkezlerinden birinin de Antalya olduğunu vurgulayan Uraloğlu, “Antalya Havalimanı’nın kapasite artırımına yönelik yatırım çalışmalarımız da hızla sürüyor. Antalya Havalimanımızın 35 milyon yolcu olan mevcut havalimanı kapasitesini yılda 80 milyon yolcuya çıkarıyoruz. Üstelik bu projeyi devletimizin kasasından tek kuruş çıkmadan gerçekleştiriyoruz ve yüklenici firmalardan 25 yıl işletme süresi karşılığı olarak toplam 8 milyar 555 milyon Euro kira alacağız” diye konuştu.

ESENBOĞA HAVALİMANI’NA 3.PİST YAPILACAK

Geçen yılın aralık ayında Esenboğa Havalimanı‘nın ilave yatırım ve 25 yıllık işletmesini kapsayan kamu özel işbirliği ihalesini yaptıklarını hatırlatan Uraloğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Devlet kasasından bir kuruş çıkmadan yaklaşık 297,5 milyon Euro yatırım gerçekleştiriyoruz. Proje kapsamındaki yatırımlar tamamlandığında Esenboğa Havalimanı’mızın kapasitesi yıllık 30 milyon yolcuya yükselecek ve havalimanımız 3. pistine kavuşacak”

HATAY HAVALİMANI’NDA PAT SAHALARI ÇALIŞMALARI 21 KASIM’DA BAŞLADI

Uraloğlu konuşmasında ayrıca, 6 Şubat depremlerinde hasar gören Hatay Havalimanı PAT Sahaları Onarımı ve Gelişimi işine ait ihaleyi de gerçekleştirerek 21 Kasım’da yapım çalışmalarına başladıklarını hatırlattı.  Y

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 5 ay önce

  Cukurova hava alani kadar yalan yalan yalan insan utanir yahu bu ay acilir bu gun acilir marta acilir kac yildir suruyor her ayda acilisi olacak hep yalan

 2. 5 ay önce

  Kahramanmaraş havalimanını hiç konuşan yok seçimlerde gelince gadasını aldıklarım diyorlar ancak

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Sık sık istanbul hava alanini kullanan insanim bilhassa merakla takip ediyorum hic bir ecnebi hava yollarina AIT UCAK GOREMIYORUM dhmi si parasinihava alaninda kiraladigi dukkanlar haric dis ucak sirketlerinden konma konaklama parasi alinir biliyorum dis ucak sirketleri alani kullanmadiklarina gore para kazanma vaziyeti nedirecnebi sirketler birkac uzak doguya gidecek yolcu icin hava alanini kullanip masraf etmegi THYina birkac yolcusunu transfer ediyor olmali yalnismiyim gecen hafta dubaiye gittik THY yemek dahil ucak kirli pis kokulu idi hicbir zaman bu kadar THY ini pis igrenc gormemistim

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Cukurova hava alani kadar yalan yalan yalan insan utanir yahu bu ay acilir bu gun acilir marta acilir kac yildir suruyor her ayda acilisi olacak hep yalan

 3. 5 ay önce

  Kahramanmaraş havalimanını hiç konuşan yok seçimlerde gelince gadasını aldıklarım diyorlar ancak