YAKITSIZ KALKMAYA ÇALIŞTIĞI İDDİA EDİLEN UÇAĞIN GERÇEKLERİ…

YAKITSIZ KALKMAYA ÇALIŞTIĞI İDDİA EDİLEN UÇAĞIN GERÇEKLERİ…

3 Mart Cumartesi İstanbul – Ankara seferini yapan TK 2182 sefer sayılı uçağına yönelik haberler de uçağın yakıt miktarını yeterli almadığından geriye dönerek tekrar yakıt ikmali yapıldığını medyada yer almıştı. Tabii ki bizde medyada yer alan haberi okurlarımıza aynen taşıdık ve hemen araştırmaya girdik. İŞTE O HABER

Yaptığımız araştırmada, Uçağın kaptanının taksi yaparken ATC den gelen uyarıya dikkat etmediğinden dönme noktasını kaçırdığı için o telaşta gereksizce aniden fren yaptığı ve o sert fren aşamasında kabin memurunun kolunu incittiği bilgisine ulaştık. Aynı uçakta ki bir yolcu bu sert fren neticesinde telaşlanarak uçaktan inmek istediğinden, pilot uçağı en yakın park yerine götürerek yolcunun inişini sağlayıp, kolu incinen kabin memuru yerine yeni kabin memurunun uçağa gelmesini bekledi. Bu aşamada 2 saate yakın tehir yapılmış. daha sonra ise tabii ki bu süreç içerisinde harcanan yakıt yerine tekrar ikmal isteği yapılmış ve uçak sefer için gerekli normal yakıt miktarına ulaştıktan sonra sefer icra edilmiştir.

Sayın okurlarımızın bilgisine sunulur

 

Geri

12
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hüseyin

ACT artık takside de mi talimat veriyor.
Ayrıca dönme noktasını kaçırmak ne anlama geliyor. Bilen var mıdırı.

mehmet

Böyle sacma sapan haberlerle ne yapmak istiyorsunuz. Eger Dogru degilse büyük suc islediginizin farkindamisiniz?

Avi.Enthusiast.

Türk sivil havacılığın sayfalarında neden hep kavga var anlamıyorum.ucundan tutup bir şeyler yapmaya öğrenmeye öğretmeye çalışıyoruz.

kadir

çok önemli bir konu nasıl unutabilir kokpittekiler uyumuş resmen

?

Peki yolcu inmek istediği için prosedürlerde yolcuların indirilip tekrar bütün bagajların be yolcuların aranmadı gerekmiyor muydu ?

Barış

Pilot kendini simülatorde sanöış galiba

Ümit Dorsay

…. gerekli normal yakıtına kavuştuktan sonra ???? Uçak yakıta kavuşmaz, uçağa yakıt ikmali yapılır. Bu teknik bir terimdir. Nasıl haber yazıyorsunuz??
Sivil havacılık haberciliği teknik birikim ister.

F/O

Çok bilmişsiniz. Olayın araştırılıp açıklığa kavuşmasını sağlamışlar sen de saçmalamışsın.önce insan bir teşekkür eder.

Papazın Pilavı.

Sayın Dorsay,
Haberde yakıta kavuşma anlamına gelecek bir ifade yok.
Anladığıma göre sizde benim gibi yakıtınıza kavuştuğunuz için ifadeleri yanlış okuyup yanlış telaki ettiğiniz görülüyor.
Arzu ederseniz benim yakıtım olan “RAKI” ya sizide ulaştırırım. Ha unutmadan antifiriz yerine geçen acılı şalgam suyunuda unutmayınız.
Umarım sizin teknik bilgilerinize yeterli katkıyı sağlamışımdır. Daha ileri teknik bilgi isterseniz size benim yakıtın imalatınıda seve seve öğretirim.
Sağlıcakla kal teknik bilgisi donanımlı arkadaşım!!!

TK007

Düzeltme hastalığı, tedavisi yok

Düzelt-me

Şu hayatta hiçbir şeye üzülmem, şu siteye gelip teknik birikim soran insana üzüldüğüm kadar.Burda bu insanlar magazinhaber değil havacılık haber yapıyor.Sitedeki her yazar, sizin o deneyiminizi katlayarak kenara atar.
Diğer konu ise adam gitmiş kaynağından bulmuş.Nedir vu düzeltme hastalığı

Papazın Pilavı.

Sayın Editör!
Ümit Dorsay’a yazdığım cevabı yayınlayınız.