YAKITI BİTEN UÇAĞIN PİLOTU BAKIN NE YAPTI

YAKITI BİTEN UÇAĞIN PİLOTU BAKIN NE YAPTI

ABD’de yakıtı biten küçük bir uçak araç trafiğinin olduğu otobana acil iniş yaptı. Herhangi bir kazanın yaşanmadığı o görüntü yakında ki araç tarafından kaydedildi.

ABD’nin Washington eyaletinin Pierce kentinde küçük bir uçak, yakıtı bittikten sonra otobana acil iniş yaptı. Trafiğin yoğun olduğu saatte caddeye inen tek pervaneli uçağın herhangi bir kazaya mahal vermemesi şans olarak nitelendirildi. Bir görgü tanığına göre ise polis yolu trafiğe kapatmasından sonra uçağı güvenli bir şekilde yola inmesine yardımcı oldu. Tek pervaneli uçak indikten kısa bir süre sonra, güvenlik güçleri tarafından yoldan yakındaki Jiffy Lube otoparkına çekildi.

Güvenlik Şefi Johnna Batisteise, yerel basına yaptığı açıklamada, “Genellikle, bu tarz talihsiz olaylar kötü sonuçlanır. Ama bu olayda çok şanslı olduğumuzu söyleyebilirim. Trafikte araçların durması olası kazaları engelledi. Uçağın herhangi bir araç ya da yaya ile temas etmemesi şanstı” ifadelerini kullandı.

Pierce pLANE ON ROAD ile ilgili görsel sonucu

Acil iniş nedeniyle herhangi bir yaralanma ya da maddi hasar rapor edilmedi. Ancak ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) olayla ilgili soruşturma başlattı.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yazdır Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült