Vintage uçağı, yakında bar olacak

Vintage uçağı, yakında bar olacak

1950’lerde uçan yolculardan 1970’lerde akan uyuşturuculara kadar giden klasik bir uçak, bir kez daha Kennedy Havaalanı’ndaki eski TWA terminalinde bir kokteyl salonuna dönüştürülmeden önce Cumartesi günü Times Meydanı’nı ziyaret etti.

1958 Lockheed Constellation’nın gövdesi, hafta sonunu Eero Saarinen’in dönüm noktası TWA Uçuş Merkezinin bir otele dönüştürülmesinin belgesinin bir parçası olarak Times Meydanı’nda geçiriyor.

Uçak New York’a Kasım ayında Maine’den geri döndü.

Cuma gecesi Kennedy Havaalanından Times Square’e taşındı, aynı model uçak 1950’lerin sonlarında sekiz katlı bir reklam panosunda yer aldı.

Connie olarak bilinen Constellation, Boeing 707 tarafından emekli olmaya zorlanmadan önce üç yıl boyunca TWA için uçtu. Daha sonra bir Alaska çalı uçağı olarak kullanıldı ve daha sonra Güney Amerika uyuşturucu kaçakçıları tarafından esrar damlalığı olarak kullanıldı.

Uçak geçen yıl, yakında açılacak olan TWA Hotel’in geliştiricisi olan MCR / MORSE Development tarafından satın alındı.

MCR CEO’su Tyler Morse, vintage uçağın otelde kokteyl salonu olarak hizmet edeceğini söyledi.

Cumartesi günü “Otel tiyatrosunu yeniden yaratmaya ve özel bir deneyim haline getirmeye çalışıyoruz” dedi.

512 odalı TWA Hotel’in Mayıs ayında açılması planlanıyor ve havaalanındaki tek otel olacağı belirtiliyor

Vintage uçağı Times Meydanı’na davet eden bir etkinlikte Morse’a katılan Belediye Başkanı Bill de Blasio, TWA terminalinin “canlı bir otel ve konferans alanı olacak ve kentimizin bir parçası olacak” dedi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.