ÜYE AİDATI İLE BAŞKANA 230.000 LİRALIK AUDİ !

ÜYE AİDATI İLE BAŞKANA 230.000 LİRALIK AUDİ !

Yılda yaklaşık 15 milyon TL üye aidatı toplayan Hava iş Sendikasının Genel Başkan Ali Kemal Tatlıbal’a makam aracı olarak Audi A 6 aldığı ortaya çıktı. Başkan seçildiği ilk aylarda bir  Şube Başkanına tahsis edilmiş olan Passat aracı kullanan Başkan Tatlıbal için alınan araç için 230.000 TL ödendiği belirtildi.

Konuyla ilgili alınan bilgilere göre 230.000 TL Sendikanın hesabından Doğuş Oto unvanlı firmaya havale edildi.Yapılan belirlemelere göre aynı gün Zevkli Otomotiv isimli bir firmaya da 7.500 TL Audi A 6 aracılık komisyonu olarak ödendi. Aracın, Audi ve birçok tanınmış markanın Türkiye Distribütörü olan Doğuş Otodan doğrudan alınmasına karşın, bir aracı firmaya da komisyon ödenmesi şaşkınlık yarattı.

Audi Türkiye’nin resmi sitesinde Audi A 6 Sedan tipi aracın fiyatı 75.000 euro olarak görünüyor. Ödemenin yapıldığı 23 Şubat 2015 günü euro kuru yaklaşık 2.810 TL olduğuna göre o tarihte yapılan ödeme yaklaşık 82.000 euro’ya denk geliyor. Aracın euro fiyatında geçen 2.5 yılda bir düşüş olmayacağı düşünüldüğünde bugün 75.000 euroya satın alınabilen aracın 82.000 euroya satın alınması araca ilave aksesuar ve başka kolaylıkların da dahil edilmiş olabileceğini akla getiriyor.

BİR ARABA DA VOLKSWAGEN’DEN

Yapılan inceleme, Sendikanın Audi’den önce bir de Volkswagen aldığını gösteriyor. Sendikanın 26 Aralık 2014 günü Volkswagen yetkili satıcısı TAMAŞ’a ödediği para tam 105.653.- TL. O tarihteki euro kuruna göre 37.000 euro olarak hesaplanan bu para ile Passat marka bir araç alınabiliyor.

 

Geri

23
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ahahhaa

THY’ye müstehak. İnsanlar layık oldukları gibi yönetilir.

Metin

Helalmı

Anonim

Helalmı

TB

Sendikacılar sever Audi’leri 🙂 Bakınız kaydeş sarı sendika Çelik – İş

Ahirette alacaklı işçi

sendika yöneticileri işveren temsilcileri oldu sendika başkanlarının mal varlıkları trilyonluk dur işveren tarafından doyurulurlar yasa gereği sendikalar güçlenmesin diye aidatlarda birikilen paralar kasada duramaz ecevit kazığı

Ele verir talkını, AKT yutar salkımı

Çalışanların % 5 zammını ortadan kaldır, kendin A 6da fink at. Öyle mi?

Doğu-Güneydoğu-Karadeniz

BİZE BİR ŞEY YOKMU BAŞKAN AYIP OLUYOR YAHU,BİZDE BU SENDİKANIN ÜYESİYİZ.

Anadolu

Seni Ankara’ya gömmeye çalışanları, Ankara’ya gömeceğin güne az kaldı.

Di mi

AİRZORT HBR bunları yazamaz . mamalanmış gayler.

Tatlı Tatlı Tadını çıkarın

Tadını çıkarın bu zevkü sefanın. Önce para musluklarınız kesilecek, sonra da adalete hesap vereceksiniz.