featured

UTİKAD DA BİLAL EKŞİ'Yİ ZİYARET ETTİ

THY Genel Müdürlüğüne atanan Bilal Ekşi’ye başarı dileklerini ileten UTİKAD Heyeti, lojistik sektörünü ve hava kargo acentelerini temsilen havayolu taşımacılığı ve THY Kargo ile ilgili değerlendirmelerini aktardı.
Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, UTİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdürü Cavit Uğur, 06 Aralık Salı günü Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi’yi makamında ziyaret etti.
Kurum olarak bazı yapısal değişikliklere gidileceğini belirten THY Genel Müdürü Ekşi, yakın zamanda hava kargo acenteleri ile bir çalıştay yapmayı planladıklarını belirtti. THY Genel Müdürü Ekşi, UTİKAD’dan sektörün gelişim alanlarını, sorun ve çözüm önerilerini içeren bir rapor hazırlanmasını da talep etti.
Ziyaret kapsamında UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, Atatürk Havalimanı’ndaki THY Kargo tesislerinde UTİKAD üyesi hava kargo acentelerinin kullandığı ofislerin kiralarının son dönemde yaşanan döviz artışı sonrası uygun bir kur üzerinden TL’ye çevrilmesi talebinde de bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir