Ural Havayolları’na Ait Uçağın Acil İniş Anı

Ural Havayolları’na Ait Uçağın Acil İniş Anı

Rusya’da 226 yolcu ve 7 mürettebatın bulunduğu yolcu uçağının, kuş sürüsüne çarptıktan sonra mısır tarlasına yaptığı, herkesin sağ olarak kurtulmayı başardığı “mucize iniş” konuşuluyor. Kremlin, uçağın “Kahraman” ilan edilen pilotlarının ödüllendirileceğini açıklarken, bu müthiş iniş anının bir yolcu tarafından çekilen video görüntüsü de kamuoyu ile paylaşıldı:

Kazanın şoku, yerini kurtuluşun sevincine bırakırken, herkes bu büyük başarı için kaptan pilot Damir Yusupov ve ikinci pilot George Murzin’i alkışlıyor.

Medyaya konuşan genç kaptan pilot Damir Yusupov, “Bu tür durumlarda daha güvenli olduğu için tekerlek açmadan gövde üstüne inişi göze aldım. Düşüşün kaçınılmaz olduğu anlaşılınca, yolcuları sağ olarak nasıl indirebileceğime odaklandım. Anlık karar vermem gerekiyordu. Önce birinci, sonra ikinci motor da devre dışı kalmıştı. Gövde üstüne tarlaya inmeyi tek yol olarak gördüm ve şansımız yaver gitti” dedi.

Pilot, kazanın uçak kalktıktan 1,5 dakika sonra meydana geldiğini söyledi.

Uçağın ayrıca acil inişinden sonra drone ile çekilmiş görüntülerini de videodan izleyebilirsiniz…

Putin’den uçağı tarlaya indiren pilotlara ‘Cesaret Ödülü’

Dün, martı sürüsüne çarpan uçağı başarılı bir şekilde mısır tarlasına indiren 2 pilot, Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından ödüllendirildi.

Dün, martı sürüsüne çarpan uçağı başarılı bir şekilde mısır tarlasına indiren 2 pilot, Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından ödüllendirildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi üyeleriyle gerçekleştirilen toplantıdan sonra açıklama yaparken, “Jukovski Uluslararası Havaalanı’nın yakınlarına acil iniş yapan pilotlara ‘Cesaret Ödülü’ verilmesi ile ilgili bir kararname imzaladım” dedi.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

7 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
sena
11 ay önce

uçakla ilgili hangi rip tip olduğunu bilen var mi ? yanılmıyorsam Rus yapımı … fakat geliştirilmeye devam ediyor.. helal olsun bu millete calisiyorlar

Yanıt
11 ay önce
Cevapla  sena

A321

Yurdum insanı
11 ay önce
Cevapla  sena

:))))))) yabancı sever seni

sena
11 ay önce
Cevapla  sena

elindeki telefon bile turk mali zaten… hepinizde yalandan bir yerlilik ama ozunuz sahte inege tapan bir millet bile nükleer teknolojiye sahip ama sizdeki teknoloji en son beyin bedava teknolojisi

sena
11 ay önce
Cevapla  sena

yurdum insani abazaligin kalitsal degildir umarim

Destek
11 ay önce

Rat in sesi duyuluyor.

İlkin
11 ay önce

Pilot azerbaycan vatandaşidır