featured

United Airlines B737, kargo kompartmanında yangın şüphesiyle divert etti

 

ABD Santa Ana’dan Houston’a UA-2425 sefer sayılı uçuşu gerçekleştiren United Airlines Boeing 737-800, Austin’in yaklaşık 40 mil kuzey-kuzeybatısında ve FL370’te uçuyordu. Yolcu kabininde alt kargo kompartmanından gelen bir patlama sesi duyuldu.

Pilotlar bir sabotaj ve yangın şüphesi ile Austin’e divert kararı verdiler. Uçak, yaklaşık 20 dakika sonra Austin’in 36L pistine güvenli bir şekilde indi. Hızlı tahliyenin ardından yolcular otobüsle terminale alındı.

United Airlines Havayolu; “uçağın mekanik bir sorun nedeniyle Austin’e yönlendirildi, bir patlama belirtisi yoktu” dedi.

Havaalanı ise, mürettebat uçakta olası bir yangın olduğunu bildirdi. Uçak indikten sonra yolcular güvenli bir şekilde uçaktan indiler diye bilgi verdi.

Bir yolcu, bir tür patlama sesi duyduklarını ancak herhangi bir hasar olmadığını bildirdi. Uçak güvenli bir şekilde indi ve bizi pist üzerinde uçaktan indirdiler dedi.

Başka bir yolcu; “mürettebat kargo bölümünde bir tür patlama olduğunu, yangın olabileceğini bildirdi. Uçak alçalmaya başladı ve Austin’e indi. Austin’e indikten sonra çantalarımızı almadan uçaktan inmemiz söylendi ve otobüsler gelene kadar yaklaşık bir saat kadar soğukta beklemek zorunda kaldık” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir