Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan Önemli Açıklamalar.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan Önemli Açıklamalar.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, havayolu şirketleri, Atatürk Havalimanı ve üçüncü havalimanı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü Kule Rüzgar Tüneli Testi’ne katılmak üzeregittiği Danimarka’nın Kopenhag kentinde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Havayolu şirketleri, Atatürk Havalimanı ve üçüncü havalimanı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
“Havayolu şirketlerinin, önümüzdeki yıl açılışı gerçekleştirilecek olan üçüncü havalimanına taşınması hakkında açıklamalarda bulunan Arslan, şunları söyledi:
“29 Ekim 2018’de inşallah üçüncü havalimanını uçuşlara açmış olacağız. Bunun öncesinde de şuan birinci pist bitti. İkinci pistle ilgili çalımalar son aşamaya geldi. Bakanlık olarak bunların testlerini de yapıyoruz. Biz önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde şubat ayında ilk uçağı indirmiş olacağız. Ancak işletmeye açılması bütün havayolu şirketlerimizin taşınarak hizmet vermesi 29 Ekim 2018’dir. Bunun yanı sıra Atatürk Havalimanı gibi yılda 60 milyona hizmet veren bir havalimanındaki işi ve yaklaşık günde bin 500 uçağın indiği havalimanında bir günde kapatıp yeni havalimanına aktarmak zaten başlı başına bir iş. Zira 24 saatlik periyotta bu işleri yerine getirmiş olacağız. İstanbul Valiliği bu işin içinde özellikle Valiliğin yapacağı işler AFADkoordinasyonunda yürütülüyor ancak diğer kurum kuruluşların işleri bizim bakanlığımızın koordinasyonunda yürütülüyor. 29 Ekim’den önce bu süreç başlayacak, o tarih itibariyle de tamamlanmış olacak. Havayolu şirketleri taşınma için çalışmalarına başlamış durumdalar.”
Atatürk Havalimanı’nda yolcu ve yük taşımacılığı yapılmayacağını söyleyen Arslan, buranın tamamen kapatılmayacağını, VIP uçuşlar, eğitim uçuşları ve özel uçuşlarda kullanılacağını söyledi.


Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
hani

herşey milli olacaktı ? uçak,araba,tank vs yapıyorduk ? daha rüzgar tüneli testi yapamayan ülke savaş uçağı,tank mı yapacak ? herşeyleri palavra !