Ukrayna’nın bir şehrinden daha Türkiye’ye seferler başladı

Ukrayna’nın bir şehrinden daha Türkiye’ye seferler başladı

Ukrayna’nın batısında bulunan Çernivtsi havalimanından, bugünden itibaren Türkiye’nin Antalya şehrine charter uçuşların düzenlenmeye başladığı bildirildi.

Ukrayna Ulaştırma Stratejileri Merkezinden yapılan açıklamaya göre Çernivtsi şehrinden Antalaya’ya bugün düzenlenen ilk sefer, Bravo Airways havayolu şirketinin BAY2175 seferi oldu. Seferi gerçekleştiren uçağın Çernivtsi’ye Antalya’dan geldiği belirtildi.

HAFTADA 5 SEFER YAPILACAK

Paylaşılan bilgiye göre Çernivtsi’den Antalya’ya 3 farklı havayolu şirketi tarafından haftada 5 sefer gerçekleştirilecek. Sefer gerçekleştirecek şirketler arasında Bravo Airways, Yanair ve Ukrayna Uluslararası Havayolları (MAU) adlı havayolu şirketleri yer alıyor.

POLTAVA’DAN ANTALYA SEFERLERİ BAŞLIYOR

Daha önce Ukrayna’nın Poltava Havalimanından Mayıs ayından itibaren düzenli olarak Antalya’ya charter seferleri gerçekleştirileceği bildirilmişti. Uçuşlar 9 Mayıs’tan itibaren haftada bir kez Çarşamba günleri yapılacak. 26 Mayıs’tan başlayarak uçuşların haftada ikiye çıkarılacağı belirtilirken, Cumartesi günleri de Antalya’ya ek uçuş yapılacağı kaydedildi. Uçuşlar, Yanair havayolu şirketi tarafından Boeing 737-400 uçağı, ileride de Boeing 737-300 ile gerçekleştirilecek.

Bilindiği gibi Türkiye ile Ukrayna arasında uçuşların artırılması amacıyla imzalanan yeni anlaşma ile İstanbul-Odesa uçuşlarının frekansı iki katına çıkarılırken, İzmir, Bodrum, Bursa ve Dalaman yeni uçuş noktaları olarak belirlendiği bildirilmişti.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Guzel ukrayna

Ohş ukrayna