Ukrayna’dan Türkiye’ye Yeni Uçuş Hatları Açılıyor

Ukrayna’dan Türkiye’ye Yeni Uçuş Hatları Açılıyor

Ukrayna’dan Türkiye’ye yeni uçuş rotaları açılacak. Önümüzdeki yıldan itibaren yeni noktalara direkt uçuşlar yapılacak. Yeni hatlarla Türkiye’ye gelen Ukraynalı turistlerin sayısının artması bekleniyor.

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andriy Sibiga, Ukrayna’dan Türkiye’ye yapılacak yeni uçuş hatları hakkında bilgi verdi. Buna göre, önümüzdeki yılın ilk aylarından itibaren, Ukrayna’dan Türkiye’nin İzmir, Bursa, Muğla/Dalaman ve Muğla/Bodrum kentlerine direkt uçuşlar düzenlenecek. Ukraynalı büyükelçi, Ukrayna ile Türkiye arasında halen haftada 180’den fazla uçak seferi düzenlendiğini de belirtti.

İzmir, Bodrum, Bursa ve Dalaman destinasyonları Türk tarafı için çıkış noktası; Ukrayna tarafı için de varış noktası olacak. Bu şehirlerden karşılıklı doğrudan seferler düzenlenecek. İzmir-Kiev hattı için haftalık 21 uçuş yapılması; yeni eklenen diğer noktalara da haftalık 7 sefer düzenlenmesi planlanıyor. 2019 yılının ilk aylarından itibaren açılacak yeni hatların saatleri ve bilet fiyatlarına ilişkin detaylar, iki ülkenin sivil havacılık yetkililerinin yapacağı toplantılarda belirlenecek.

Nisan 2018 tarihinde Türkiye ile Ukrayna arasındaki uçuşların iki katına çıkarılması için anlaşma imzalanmıştı. Anlaşmada İstanbul-Odessa uçuşlarının iki katına çıkarılması ve Bursa, İzmir, Bodrum ve Dalaman hatlarına yeni uçuşlar planlanması kararlaştırılmıştı. Anlaşma çerçevesinde İstanbul-Odessa hattındaki haftalık uçuş sayısı 14’ten 28’e çıkarılmıştı.

Ukrayna ile Türkiye arasındaki turizm işbirliği arttıkça uçak seferleri de gelişiyor. 2017 yılında Türkiye’yi 1,25 milyon Ukraynalı turist ziyaret etti. 2018 yılında bu ziyaretlerin yüzde 30 oranında artması bekleniyor. Ukraynalı turistler Türkiye’nin sahil bölgeleri dışında İç Anadolu’daki Kapadokya gibi tarihi ve turistik kentleri de yoğun olarak ziyaret ediyor. Yeni uçuş hatlarının Türkiye’ye gelen Ukraynalı turist sayısını artırması bekleniyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments